Úvodním kolem bude o víkendu rozehrán okresní přebor Náchodska. Soutěž nesoucí název JOPECO Okresní přebor muži bude hrát celkem 13 účastníků, v každém kole tak bude mít jeden tým volný los.

Zbylé soutěže pořádané OFS Náchod se rozběhnou až na přelomu srpna a září, přičemž VEBA Okresní soutěž mužů bude mít pouze osm účastníků. Pro mládež dal svaz dohromady kategorie mladších žáků, starší a mladší přípravky.

K ročníku 2021/2022 se pro Deník vyjádřil předseda OFS Náchod PETR VÍTEK.

Jak jste spokojen s obsazeností soutěží na vašem okrese?

Přiznám se, že jsme z toho měli trochu strach. Ale asi jsme na Náchodsku nebyli jediní, kdo čekal, že mu nějaké mužstvo, nějaký klub z fotbalové mapy zmizí. Ale nestalo se tak a co víc, ještě jeden tým mezi dospělými přibyl. Stejně tak u mládeže evidujeme více mužstev než posledně, takže v tomto ohledu u nás panuje spokojenost.

Divizní Náchod doma prohrál s druholigovou Chrudimí 0:2.
MOL Cup ukázal současný rozdíl mezi ČFL a divizí, trenéři to jen potvrdili

Máte představu, které týmy by měly patřit k favoritům okresního přeboru?

Upřímně, po té covidové pauze neznám až tak podoby a kvality jednotlivých kádrů, ale předpokládám, že vysoko bude mířit tým Velké Jesenice. Ambiciózní by mohly být také Velichovky a na špici očekávám také nový tým v podobě Provodova.

Petr Vítek, předseda OFS NáchodPetr Vítek, předseda OFS NáchodZdroj: archiv DeníkuNestraší vás trochu lichý počet účastníků přeboru? Přece jen je nešťastné, že bude každý týden jedno mužstvo při volném losu stát.

Ono to bylo dané dopředu už jen tím, že máme na Náchodsku dvě soutěže dospělých. Jedna prostě musela mít lichý počet mužstev. No a jelikož se Martínkovice rozhodly jít dobrovolně o soutěž níž, vzniklo nám liché číslo právě v přeboru. Osobně v tom ale nějak velký problém nevidím. V dnešní době asi málokomu vadí, že si týden od fotbalu odpočine (usmívá se).

Vy už jste mí z velké části odpověděl, ale přece: Dotkla se nějak počtu účastníků ve všech vámi pořádaných soutěží covidová pauza?

Toho úbytku mužstev jsme se opravdu báli. Že k němu nedošlo, toho si vážíme. Otázkou však je, jaká bude úroveň jednotlivých tříd. Už jsem měl tu možnost vidět zápasy krajských soutěží a vnímám, že to všeobecně spadlo dolů. Ne všechna mužstva měla možnost trénovat, ne každý hráč přistoupil na nějakou individuální přípravu. Hlavně u starších fotbalistů bude chvíli trvat než se do toho zase dostanou.

Jak vy sám se na start těšíte a kterých zápasů se o víkendu osobně zúčastníte?

Za sebe mohu říct, že se těším hodně. Byli jsme rádi už jen za to, že bylo možné uspořádat letní pohár. Využili jsme toho v plné míře ve všech kategoriích a byl to pro nás takový ideální restart, fajn příprava na nový ročník. Teď už jen musíme doufat a věřit, že novou sezonu budeme moci dohrát celou. O víkendu navštívím duel Velké Jesenice s Hronovem, což bude vlastně repríza pohárového finále.

Výsledky úvodního kola budeme v průběhu víkendu průběžně aktualizovat.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...