„Sobota by byla pěkná také, ale neustálé přeháňky a bouřky ji pokazily,“ litoval sekretář tetínského klubu Petr Lacina programu, při němž vystoupily zajímavé revivalové formace hrající skladby slavných Led Zeppelin a Pink Floyd.

V neděli už se v areálu sešla spousta fanoušků. Viděli zrekonstruovaný stánek, v němž se udělalo kus práce. Fotbalové hřiště má novou závlahu a tím pádem je trávník v mnohem lepší kondici, než tady býval. Hřiště se sice malinko zmenšilo, ale zase tu jsou už dva tenisové kurty s umělým povrchem, které vystřídaly jeden antukový. Novinkou je také menší multifunkční hřiště s umělou travou.

Vrcholem sportovní části programu bylo střetnutí staré gardy Tetína a výběrem Sigi Teamu. Jeho zakladatel Horst Siegl přivezl další výborné fotbalisty minulosti, ať už mistra Evropy Antonína Panenku, vicemistra Evropy a bývalého borce Manchesteru United Karla Poborského, čtvrtfinalistu MS a proslulého kouče Franze Straku, také šikulu Rudolfa Otepku, z hokejistů pak mistra světa Tomáše Vlasáka.

Nejen míče, ale i ryby dokáže chytat Daniel Nový.
Do okresu padají pouze Neumětely. Objevily nového gólmana?

Tetínští postavili nejstarší chlapíky do brány, Pavel Červený je ročník 61 a Milan Dobříšan dokonce 59! „Hráli i Tonda Novák, Vlasta Janda, otec našeho sparťanského mistra republiky Jirka Vydra, tři bratři Smetanové a další. Ale i když se kluci moc snažili, na Sigi Team to nebylo. Oni si to strkají do nohy, mají tam pár kluků co běhají, a když něco projde, v bráně mají Láďu Maiera. Tomu skoro nešlo dát gól,“ komentoval porážku 3:8 Petr Lacina.

Jenže z tohoto výsledku nikdo zklamán nebyl, fanoušci se naopak dobře bavili. Nejvíc - jak už to bývá - u baviče, protože v sestavě nechyběl ani Jakub Kohák. A nejenže chrlil vtípky, jak je zvyklý, on také trefil asi nejpěknější gól odpoledne, v pádu patičkou. „Něco takového jsem snad nikdy neviděl,“ hlásil sportovní fotograf Pavel Paluska.

František Plecitý odešel do nebe.
Svět fotbalu navždy opustil František Plecitý

Po utkání se všichni sešli pod vedením spíkra odpoledne Romana Štabrňáka u dražby čtyř dresů, ať už to byl bohemácký od Tondy Panenky, nebo dres čerstvých mistrů ze Sparty. Přivezl ho už zmíněný Patrik Vydra, tetínský rodák, jenž na Letné nečekaně v závěru sezony pravidelně hrál a hodně k titulu pomohl. „Jsme na něj pyšní,“ usmíval se Petr Lacina, podle něhož se v dražbě vybralo 30.500 korun a tahle pěkná částka půjde na pomoc nemocné Petře Kellerové.

Na závěr se jedlo, pilo a tančilo, o hudbu se prý moc dobře postaralo slovenské seskupení Eniesa. „Hráli fakt dobře a jen to všechno pěkně zakončili. Já moc děkuji všem, kdož se na pořádání akce podíleli, ať už přiložili ruku k dílu, nebo pomohli jako sponzoři. Věřím, že se oslavy lidem líbily a snad se fotbal v Tetíně dočká ještě aspoň jedné stovky,“ přeje si Petr Lacina.