Špatnou zprávou pro diváky je, že zápas proti atraktivnímu soupeři se bude hrát za „zavřenými dveřmi“ a nebude na něj umožněn vstup. O přenos z utkání však fanoušci nepřijdou, když ho budou vysílat Pražané na svém streamu (https://www.youtube.com/@tvslavia/streams). Tým Jindřicha Trpišovského v zimě mohutně posiluje a právě proti Votrokům by se měli ukázat noví hráči a navrátilci do sešívaného dresu.

NA VÝCHOD

Poté na Východočechy bude čekat desetidenní soustředění v Turecku. Tuto cestu nezvolil pouze Hradec, ale i ostatních šest ligových týmů. Jména soupeřů pro přátelské zápasy se podle vyjádření klubu ještě dojednávají. Minimálně ve dvou případech to vypadá na protivníky z Polska.

„V Turecku budeme mít vysloveně herní program, systémové sehrávání a hlavně odehrajeme tři zápasy. Očekáváme přírodní hrací plochy s kvalitní trávou, protože liga se nezadržitelně blíží,“ uvedl už na startu přípravy Koubkův asistent Stanislav Hejkal. Ligu začnou Votroci osm dní po návratu z Turecka v Plzni.

DVA ODCHODY

Už v týdnu klub informoval, že kvůli vleklým zdravotním problémům končí Otto Urma. „V klubu bohužel nemůže pokračovat. Jeho zdravotní stav mu zatím neumožní návrat na hřiště, což mě velice mrzí. Z celé situace kolem něj jsem velice smutný, protože pro nás odvedl spoustu práce,“ uvedl sportovní ředitel hradeckého klubu Jiří Sabou.

Druhý odchod byl oznámen dnes. V černobílém dresu nebude pokračovat Jiří Kateřiňák. Ten za Votroky nastupoval do léta, na podzim byl pak na hostování v Třinci. Teď klub opouští nadobro, když se upsal druholigovému Táborsku.