Po reprezentační přestávce se znovu rozběhne fotbalová FORTUNA:LIGA. Na programu jsou zápasy 15. kola. Oba východočeští zástupci cestují ven. Šestý Hradec jede v sobotu do Olomouce, která má o tři body méně. Pardubice se v duelu týmů ze suterénu tabulky představí v neděli na trávníku posledních Teplic. Obě utkání mají výkop v 15 hodin.

Příznivější klima je rozhodně v kabině Votroků. Ti jsou jednoznačně příjemným překvapením nejvyšší soutěže, daří se jim nejen výsledkově, ale jejich fotbal je i koukatelný.

Duo V+C je nejlepší v lize
Královéhradecký útočník Adam Vlkanova a pardubický záložník Cadu jsou nejlepšími nahrávači v této sezoně FORTUNA:LIGY. Oba v dosavadním průběhu sezony nastřádali šest asistencí. Východočeský tandem se o pomyslné první místo dělí ještě se sparťanem Adamem Hložkem.

Podobně tomu bylo v loňské sezoně u týmu Pardubic. Jenže ten teď neprožívá dobré časy. V tabulce je s osmi body až na čtrnáctém místě, navíc v dosavadním průběhu F:L dokázal pouze jednou zvítězit, což je zatraceně málo. Stejně tak je na tom i jejich nedělní sok, jenž uhrál ještě o tři remízy méně.

Svěřenci trenéra Jiřího Krejčího tedy nemohou mít na severu Čech jiný cíl než bodovat, nejlépe zvítězit. Chybět jim bude sice vykartovaný Cadu, ale pozitivní zprávou je, že se k týmu připojili po zranění vracející se Lukáš Matějka a Filip Čihák. Jedno je jisté, zápas v Teplicích může hodně napovědět o tom, jak si východočeský celek povede dál.

Do konce podzimní části zbývá sehrát pět kol. Hradec má ještě doma Karvinou, venku Liberec a před Vánoci ho čekají dva těžké domácí zápasy se Slováckem a Spartou. Pardubice mají postupně doma Olomouc, venku Mladou Boleslav, doma Baník Ostrava a závěrečný duel roku sehrají v Ďolíčku s domácími Bohemians Praha.