Nezáživný herní styl, málo branek a téměř nulová reakce na průběh zápasu. Fanoušci Sparty s přibývajícími zápasy dávají více a více najevo svou nespokojenost.První výrazné projevy nespokojenosti přišly po remíze 2:2 v Teplicích.

Matej  Mršić je po zranění už v pořádku.
Když přišli Cadu a Plavšić, Baník se zvedl. Šance ale máme, věří Mršić

Tvrdé jádro příznivců Sparty si po zápase počkalo na hráče, se kterými si vyříkávalo aktuální situaci, po zápase si kotel Letenských žádal rezignaci sportovního ředitele Tomáše Rosického, který ze zmiňovaného vyříkávání s tvrdým jádrem prchl ve svém autě.Naprostá gradace přišla po další remíze 1:1 s Baníkem, příznivci Sparty po tradičním pozápasovém kolečku zaházeli své hráče světlicemi a opětovně požadovali odstoupení Rosického.

Lehkou situaci přestává mít i dánský trenér Brian Priske. „Jsem tu od toho, abychom měli výsledky. Jsem kvůli tomu naštvaný, ale je to součást fotbalu. Nemůžu se soustředit jenom na výsledky, ale i na výkony. A pokud jde o ně, pak mám z 99 procent z hráčů radost. Neztrácím čas tím, že bych se soustředil na svou pozici. Pracuju do té doby, dokud mě někdo nezastaví,“ říká jasně sparťanský lodivod.

Návrat lídra

Pro Spartu by se ale mohlo pomalu začít blýskat na lepší časy. Podle dostupných informací je totiž k sobotnímu utkání s Hradcem po delším zranění zad připravený kapitán Ladislav Krejčí mladší.Třiadvacetiletý defenzivní záložník či stoper byl v loňské sezoně pro Spartu spolu s Adamem Hložek a Dávidem Hanckem klíčovým hráčem Sparty.

Krejčí má na hru Sparty zásadní vliv – je velmi silný v hlavičkových soubojích a celkově odebírání míčů, ze své pozice je i neuvěřitelné gólový, k tomu všemu má na mužstvo i velký vliv v kabině. Má k tomu všechny předpoklady. Když jsem ho kupoval, všichni mi říkali, že jsem se zbláznil, že kupuju kluka z druhé ligy. Láďa je pro všechny spoluhráče výborným vzorem toho, že píle, práce a láska k fotbalu vás dovedou k tomu, že můžete mít dobrou kariéru. Zaslouží si být kapitánem Sparty,“ chválí přístup svého kapitána Rosický.

Záložník fotbalové Zbrojovky Brno Michal Ševčík.
Supertalent Ševčík: Musím dokazovat, že takovou vizitku nosím právem

Sparta je v těžké situaci a s Hradcem v sobotu na Letné musí jednoznačně zvítězit. Pomůže k zlepšenému hernímu projevu návrat jejího kapitána?