Hradec Králové - Ostrava 0:0

Fakta – rozhodčí: Radina – Mokrusch, Volf. ŽK: Harazim, Smrž, Reichl – Lischka, Fleišman, Takács, Šehič. ČK: 55. Novotný (Hradec Králové). Diváci: 2022. Poločas: 0:0. FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Rada (75. O. Ševčík), Kodeš, Ryneš (46. Novotný) – F. Kubala, Trusa (65. J. Kučera) – Vašulín (65. Harazim, 85. Rybička). Trenér: Koubek. FC Baník Ostrava: Laštůvka – Ndefe (73. Šehić), Frydrych, Lischka, Fleišman – Takács, Kaloč – Buchta, Mišković (53. Jaroň), Kuzmanović – Ji. Klíma. Trenér: Vrba.

První půle nabídla boj, ani jeden z týmů se nemohl dostat do zakončení, když dobře pracovaly obě obrany. Jedinou střelu na branku Ostravy vyslal ve 28. minutě Rada, ale jeho pokusu chyběla přesnost i razance. První velké šance se tak diváci dočkali až v samotném závěru první půle. Centr Takacse z pravé strany pohotově zakončoval ostravský útočník Klíma, ale skvělým zákrokem se vyznamenal gólman Reichl.

Kdo se během prvních pětačtyřiceti minut nudil, s druhým poločasem mohl být spokojený, protože na hrací ploše se toho odehrálo opravdu hodně. Nejprve se po dobré práci Kuzmanoviče dostal do šance Klíma, jeho přízemní střelu však zlikvidoval Reichl. V 55. minutě se dostal za obranu Buchta, Novotný zatáhl za záchranou brzdu a viděl červenou kartu. Z následné standardky zkusil Fleišman prostřelit zeď. Tečovaný míč směřoval do protipohybu Reichla, naštěstí pro Hradec skončil těsně vedle.

Hosté v početní výhodě začali Votroky mačkat. Šance Buchty a Kuzmanoviče však svými dobrými zákroky zneškodnil hradecký gólman.Další velké příležitosti si Baník nevytvořil, naopak mohl být rád, že v samotném závěru neinkasoval, když na malém vápně hlavičkoval ve stoprocentní šanci pouze do Laštůvky obránce Čihák.

„První poločas byla taktická bitva. Oba týmy dobře bránily. Zápas samozřejmě ovlivnilo vyloučení, pak už jsme měli za úkol to ukopat. Bod samozřejmě beru a myslím, že jsme si ho zasloužili,“ zhodnotil nerozhodný duel trenér Hradce Králové Miroslav Koubek.