Utkání se mělo původně hrát v druhé polovině listopadu minulého roku, díky vydatnému sněžení však muselo být odloženo a po dohodě obou klubů, které se měly rozdílnou přípravu, bylo přesunuto právě na první únorový den.

Nutno podotknout, že fanoušky i samotné hráče a realizační týmy muselo pondělní „sněhové“ probuzení trochu vylekat. Odložený duel by se však za těchto podmínek měl odehrát.

Jak už bylo zmíněno, Východočeši do pohárového mače půjdou po nejlepším možném vstupu do jara, když se v sobotu postarali o prvotřídní senzaci. V Plzni vyhráli po dlouhých čtyřiadvaceti letech. Navíc na hřišti úřadujícího šampiona rychle prohrávali a výsledek museli otáčet.

„Je to naprostá fantazie a paráda vyhrát v Plzni, teď nás už však čeká pohár a my se na něj musíme soustředit,“ říkal po senzačním vítězství hradecký obránce František Čech. To českobudějovické Dynamo tak zářný vstup do jara nemělo. Na hřišti silného Slovácka prohrálo 0:1, když ho o bod připravila jediná branka Holzera.

Oba týmy se na jihu Čech v letošní sezoně už jednou potkali. Hradečtí si z podzimního ligového střetnutí odvezli všechny tři body za výhru 3:0. Dva góly si tenkrát připsal Kubala a první ligovou branku za Votroky zaznamenal Koubek.

Fotbalisté ze soutoku Labe a Orlice cestou do osmifinále vyřadili nejprve Čáslav, kterou na jejím hřišti rozstříleli 11:0. V dalším kole si poradili v regionálním derby s třetiligovým Chlumcem nad Cidlinou (4:0). Teď by se rádi prokousali i přes prvního ligového soupeře a zopakovali loňskou jízdu, která skončila až před branami finále.