Ligové jaro startuje už o víkendu a slibuje napínavý boj o titul. Po podzimu je ve vedení Plzeň, hned v závěsu je Slavia. Větší ztrátu má Sparta, ale i ona bude chtít pořadím zahýbat. „Myslím si, že to bude zajímavé až do konce. Všechny tři kluby v popředí tabulky to budou chtít urvat pro sebe,“ říká exligista Sedláček a přibližuje svůj pohled na zimní posilování týmu z Letné: „Jsem možná trochu překvapen, že do Sparty zase začalo chodit více zahraničních hráčů. Ale třeba si to sedne lépe, než když to zkoušeli poprvé.“

Sedláček v lize odehrál 157 zápasů. Největší část profesionální kariéry strávil ve městě automobilů. S Mladou Boleslaví skončil v sezoně 2006/2007 na výborném druhém místě a přišly i starty v Poháru UEFA. „Boleslavi samozřejmě fandím a sleduju ji, vždyť mi dala šanci hrát profesionální fotbal. Jsou tam stále kluci, se kterými jsem nastupoval. Jinak jsem však fanouškem Sparty,“ přiznává dvaačtyřicetiletý borec a zavzpomíná na krásné roky své kariéry. „Těch zážitků je více. Už jen to, že jsem se dostal do profi fotbalu byla velká věc. Pak postup do první ligy, druhé a třetí místo v lize a postupy v evropských pohárech do základních skupin, ke kterým jsem přispěl góly,“ vyjmenovává svoje největší úspěchy Sedláček.   

V lize bude na jaře zajímavé sledovat i boj o sestup. Tabulka je nesmírně vyrovnaná a dostat se do něj může většina týmů. „Sestupujícího tipovat nebudu, protože to nikomu nepřeji,“ odmítá Sedláček.

close Tomáš Sedláček zažil nejlepší roky kariéry v Mladé Boleslavi. info Zdroj: archiv zoom_in Tomáš Sedláček zažil nejlepší roky kariéry v Mladé Boleslavi.

A co se mu tedy na nejvyšší české soutěži líbí? „Naše soutěž je fyzicky náročná a líbí se mi, že zde může každý obrat o body každého. Jsou v ní pořád zajímavá jména, která stojí za to sledovat. Já velice fandím svým bývalým spoluhráčům i protihráčům, kteří ještě hrají,“ má jasno bývalý výborný útočník, který kromě Mladé Boleslavi působil ještě v Českých Budějovicích a v Jihlavě. Poté nastupoval v třetiligovém Převýšově.  

A co naopak v souvislosti s českým fotbalem rád nemá? „Nejsem velkým zastáncem VARu. Někdy mi totiž přijde, že do fotbalu zasahuje až moc. A ještě se mi nelíbí, že hodně lidí naši soutěž podceňuje,“ dodává.  

Krajská I. B třída v Královéhradeckém kraji začne až na konci března, Sedláček se však se s Kopidlnem už připravuje. „Na jaro se pečlivě chystáme. Jelikož jsem i trenér, tak mám nějaké cíle. Chtěli bychom se prezentovat dobrým fotbalem a skončit co nejvýše. První už asi ne, tam je velká mezera, ale zbytek je otevřený,“ uzavírá.