„Je to super pocit. Určitě to ze mě trochu spadlo. Ať chcete nebo ne, tak to v hlavě máte před každým zápasem. Říkáte si, že už to trvá dlouho, každý vám to navíc připomíná. Jsem rád, že to konečně vyšlo a třeba se ještě někdy trefím,“ usmíval se Kodeš.

Za svoji první ligovou branku musel poděkovat především spoluhráči Adamu Vlkanovovi, který si na levé straně vápna pohrál s olomouckou obranou a předložil mu přesný pas, před Kodešem už zívala pouze prázdná branka. „Klobouk dolu před ním. Celá liga ví, že je skvělý v situaci jeden na jednoho a znovu to potvrdil. Věřil jsem, že se uvolní, udělal tedy o jednu kličku více, než jsem čekal, ale našel mě krásně. Mně už to potom stačilo trefit někam nahoru a byl z toho naštěstí gól,“ popsal Kodeš. Votroci tak prožívají snový vstup do ligové sezony.

SPOLEČNÁ RADOST. Votroci se radují ze vstřeleného gólů z kopačky Petra Kodeše.Votroci se radují ze vstřeleného gólů z kopačky Petra Kodeše.Zdroj: Luboš Lorinc/fchk.cz

I přes náročný los získali již devět bodů a patří jim páté místo v tabulce. „Nesmírně si toho vážíme. Je však teprve začátek sezony, takže to nemůžeme nějak přeceňovat. Jdeme zápas od zápasu. Hned ve středu nás čeká nesmírně těžký duel s Mladou Boleslaví. Musíme se na něj skvěle připravit a udělat všechno, abychom znovu bodovali,“ uzavřel Kodeš. Středeční zápas se v Lokotrans aréně hraje od 17.30.