„Chci poděkovat pánům z asociace za nominaci. Když jsem dostal mail, tak mi spadla brada. Musel jsem si ho přečíst dvakrát, abych se přesvědčil, že je to pravda. Moc si toho vážím,“ uvedl zkušený stratég. Koubek v posledních dvou sezonách s Hradcem předvádí fantastické věci. Loni jako nováček soutěže vybojoval mezi českou elitou šesté místo. Na skvělé výsledky navazuje i letos, když je zatím třetí! Bývalý ligový gólman je oblíbencem východočeských fanoušků. Největšího úspěchu jako trenér dosáhl v roce 2015, když dotáhl Plzeň k mistrovskému titulu. Ve své bohaté kariéře působil v čínském klubu Tianjin Teda, kde dělal asistenta. Vedl i přední české týmy – Baník Ostrava, Mladou Boleslav, Slavii Praha či Bohemians 1905.

„Cenu Dr. Václava Jíry jsem měl vždy spojenou s něčím mimořádným. Je pro mě čest, že jsem byl nominován a jsem laureátem. Cenu vnímám tak, že je určena lidem, kteří celoživotně odvedli něco pro fotbal, a speciálně ji mám spojenou i s tím, že souvisí s vysokou morálkou, proto si tohoto ocenění velmi vážím,“ řekl v rozhovoru pro Fotbalovou asociaci Koubek. Dalšími oceněnými byli někdejší fotbalový a futsalový trenér Josef Konta a bývalý rozhodčí Ivan Grégr.

„Moji kolegové z krajů a okresů si ocenění a pozornost rozhodně zaslouží. Jako ligový trenér jsem možná jakási špička ledovce, ale být ve společnosti těchto úžasných lidí, kteří zasvětili celý svůj život pro fotbal, je pro mě velká čest,“ dodal Koubek.