Hradečtí fotbalisté by na nový stadion měli vyběhnout už na konci června letošního roku, kdy je termín dokončení, což potvrdil i vedoucí stavby Daniel Novotný. „Termín dokončení je 30. června a ten platí,“ poznamenal při vztyčení prvního lízátka.

„Příprava probíhala několik měsíců. Každé lízátko se repasovalo, dovážely se nějaké prvky, upravoval se žebřík s ochranným košem, aby lízátko odpovídalo původnímu architektonickému návrhu. Je tam navíc doplněný záchytný systém, který splňuje dnešní požadavky. Měnily se svítidla a samozřejmě došlo ke kompletní obnově vnitřního i venkovního nátěru,“ uvedl Novotný.

První lízátko se ve středu vracelo nad hradecký stadion. | Video: Deník/Vladimír Machek

Votroci druhou polovinu letošní sezony odehrají ještě ve svém azylu v Mladé Boleslavi. Hráči i fanoušci se těší, že od nového ročníku budou hrát na novém stadionu, který bude patřit mezi nejmodernější v celé republice. „Je to pro nás obrovská motivace, když vidíme, jak stadion roste,“ řekl nedávno útočník A-týmu Filip Kubala.

Hradec je zatím na pátém místě prvoligové tabulky, což je skvělé umístění, avšak tabulka je nesmírně vyrovnaná, proto je hlavním cílem záchrana. Fotbalové jaro startuje o posledním lednovém víkendu a Východočeši ho začnou nejtěžším možným zápasem. V sobotu 28. ledna se představí na hřišti mistrovské Plzně.

Video Jiřího Horáka

| Video: Youtube