Liberec - Hradec Králové 2:0
Fakta – branky: 14. Van Buren, 76. Rondič. Rozhodčí: Zelinka – Vlček, Podaný, Machálek (video). ŽK: Rabušic Vliegen – Vašulín, Rada, Koubek. Diváci: 3125. Poločas: 1:0. FC Slovan Liberec: Vliegen – Gebre Selassie, Talovierov, Plechatý, Mikula – Fukala (84. Prebsl), Červ, Valenta (62. Purzitidis) – Višinský (74. Frýdek) – Rabušic (62. Rondič), Van Buren (85. M. Kozák). FC Hradec Králové: Reichl – Ja. Klíma, F. Čihák, Smrž – Harazim (70. Koubek), Kodeš, J. Kučera, Ryneš – Rada – F. Kubala, Vašulín.

Hned první střela na bránu vzbudila pod Ještědem emoce, když skončila v brance. Kanonýr Slovanu van Buren se protlačil do vápna a střelou mezi nohy Reichla otevřel svým devátým gólem v sezoně skóre zápasu.

Votroky inkasovaná branka pořádně nakopla a mohli odpovědět o chvilku později. Přetažený centr z rohu skončil u Smrže, ten míč vracel na malé vápno, kde číhal Harazim. Svoji hlavičku však nasměroval pouze do prostoru, kde stál gólman Liberce Vliegen. Hned vzápětí pod břevno zakončoval hlavou Kučera, ale domácí gólman se znovu vyznamenal.

Hradec v druhém poločase stupňoval tlak, žádnou velkou příležitost si však již nevypracoval. Byl to naopak Slovan, který byl nebezpečnější. V 53. minutě Valenta dobře udržel míč a svým centrem našel přesně hlavu Rabušice. Domácí útočník však ve stoprocentní šanci mířil mimo. V 58. minutě zahrozili i Východočeši. Klíma vysunul Vašulína, který byl sám před gólmanem ale i v ofsajdovém postavení.

O pět minut později se na rohu vápna ke střele odhodlal Višinský, naštěstí pro Votroky mířil těsně vedle. Rozhodující moment zápasu si tak Liberec schoval do 76. minuty. Van Buren se dobře odpoutal od protihráče, přesným centrem našel Rondiče, který se krásně položil do voleje a upravil na konečných 2:0.

"Nebylo to jednoduché, museli jsme to odpracovat, o našem vítězství rozhodl fakt, že jsme dali oproti supeři dva góly," uvedl liberecký trenér Luboš Kozel.

"Bylo to dobré utkání, mělo parametry, hrálo se ve velkém tempu. Tým šel za výsledkem, ale vylámali jsme si zuby v koncovce," konstatoval hradecký trenér Miroslav Koubek.