Votroci měli díky reprezentační přestávce dva týdny na to, aby doléčili všechny šrámy a dobře se naladili na další důležitý zápas, v němž budou chtít uspět a navázat na dosavadní solidní účinkování v nejvyšší soutěži.

„Trochu jsme potrénovali, dobili baterky, protože je čtvrt roku po přípravném období. Byl na to prostor,“ popisuje program Stanislav Hejkal, asistent hradeckého kouče.

Východočeši naposledy remizovali s Jabloncem 2:2, o vítězství přišli až v 8. min. nastavení. Teď už však myslí na nedělní duel na trávníku dvanáctého týmu tabulky.

„Zlín je nevyzpytatelný, dobrý a velmi organizovaný. Má hráče jako Procházka, Fillo či Poznar, nebezpečné kraje, zahraniční fotbalisty. Každý cizinec dokáže přinést do ligy něco jiného než místní hráč,“ upozorňuje asistent.

Na druhou stranu Valaši mají nejhorší defenzivu v lize (25 obdržených gólů). „Doma ztratili zbytečně s Olomoucí i Bohemians, na druhou stranu přivezli výhru z Karviné, kde otočili skóre z 0:2. Dobře hráli i naposledy v Plzni, kde do posledních minut sahali po bodu,“ varuje Hejkal před podceněním.

Votroci určitě nastoupí bez obránce Urmy, který pyká za červenou kartu.