„V Istanbulu jsme ještě přestupovali na druhý let, v obou případech nás doprovázeli hráči Bohemians Praha. Cesta jako taková byla v pohodě, jediné mínus bylo počasí, které nás tady v Turecku přivítalo. Prší docela hodně,“ uvedl pro klubový web hradecký záložník Štěpán Harazim.

close Fotbalisté Hradce Králové letěli na soustředění do Antalye s přestupem v Istanbulu. Domů se budou vracet 20. ledna, ligové jaro začíná o týden později. info Zdroj: Petr Šatalík/www.fchk.cz zoom_in Fotbalisté Hradce Králové letěli na soustředění do Antalye s přestupem v Istanbulu. Domů se budou vracet 20. ledna, ligové jaro začíná o týden později.

Východočeši odehrají během soustředění tři přípravné zápasy. Dva z nich budou proti celkům z nejvyšší polské ligy, třetí soupeř je ještě v jednání. První duel je na programu již dnes. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka dnes od 13 hodin vyzvou poslední celek Ekstraklasy Legnicu. Přesně o týden později pak v generálce na ligu změří síly s celkem Lechia Gdaňsk.

„I přes nepřízeň počasí se hrozně těšíme na následujících deset dní. První dojmy jsou perfektní a hned se pustíme do práce, která je zde na soustředění nezbytná,“ řekl hradecký útočník Filip Kubala a doplnil: „Po dlouhé cestě jsme se nakonec autobusem dopravili do hotelu, kde nás čekalo nádherné prostředí. Velký krásný rezort v turistické části Antalye.“

S týmem na východ odcestoval i Petr Pudhorocký, jehož přesun z pražské Sparty do města na soutoku Labe a Orlice je pořád v řešení, ale měl by být dotažen v nejbližších dnech. Zranění naopak nedovolilo odjet obránci Ondřeji Ševčíkovi, který si ho přivodil během nedělního zápasu v Edenu.