„Určitě je tenhle venkovní zápas jiný. Změní se pro nás jen to, že půjdeme na druhou střídačku. Hrajeme tam rádi, zvykli jsme si, kontakt s diváky je tam jiný než na Malšovickém stadionu. A je tam výborné hřiště. Na druhou stranu Boleslav je tam zvyklá ještě víc než my, oni jsou domácí,“ říká Stanislav Hejkal, asistent kouče Hradce.

Votroci jsou rozjetí, v nejvyšší soutěži se jim daří. Navíc ve středu uspěli v pohárovém zápasu na Baníku i s náhradníky a postoupili mezi nejlepší osmičku. To dokazuje, jaké klima je nyní v hradecké kabině.

„Chtěli bychom toho využít i v následujícím utkání,“ přikyvuje pravá ruka trenéra Miroslava Koubka. Zároveň ovšem dodává, že s realizačním týmem musí hlídat mančaft, aby po několika úspěšných výsledcích nebyl až moc „na hrušce“.

Středočeši jsou v tabulce sice až za Hradcem, ale v poslední době se herně i výsledkově zvedají. Vyhráli tři z posledních čtyř utkání, včetně toho pohárového s plzeňským lídrem ligy, padli pouze nešťastně na Spartě 0:1 gólem z 93. minuty.

„Tam měli vyhrát, hráli velmi dobře. Sedá si to, je tam znát práce,“ upozorňuje Hejkal na soupeřův vzestup.