V létě začal Prekop v Hradci čtvrtou sezonu, postupně se však z hřiště vytrácel. Letos zasáhl do pěti zápasů, vždy jako střídající hráč. Nejvíce času strávil na hřišti proti Mladé Boleslavi, kdy odehrál 23 minut. Logicky tak přemýšlel nad změnou dresu. „Erik byl opakovaně nespokojený se svým herním vytížením a projevil touhu z Hradce odejít. Proto jsme se rozhodli umožnit mu přestup do celku Bohemians Praha 1905," uvedl pro klubový web sportovní ředitel FC Hradec Králové Jiří Sabou. 

Prekop se loni stal nejlepším střelcem domácího poháru. V MOL Cupu vstřelil šest branek. V ligových zápasech se mu nedařilo. Během pětadvaceti duelů se netrefil ani jednou. V černobílém dresu nasbíral 15 druholigových branek. Při postupové sezoně se trefil devětkrát. 

Z Prahy do Hradce naopak přichází mladý vysoký útočník Matěj Koubek. Dvaadvacetiletý forward už má značné ligové zkušenosti. V kádru Jaroslava Veselého na začátku nové sezony však příliš prostoru nedostával. „Součástí transferu je krom finanční kompenzace také příchod Matěje Koubka, který k nám zamířil na přestup a v Hradci podepsal smlouvu na tři roky," řekl Sabou a dodal: „Jedná se o 188 cm vysokého útočníka, který má při svém mládí značné zkušenosti. Je gólový, svým pohybem umí být nepříjemný pro soupeřovu obranu, typologicky je podobný Danu Vašulínovi."

Ve městě pod Bílou věží v letech 1993–1995 a 1997–1999 působil Koubkův otec František. Ten v Hradci zaznamenal šestnáct prvoligových branek. Naváže na něj jeho syn? 

Výměna mezi Hradcem a Bohemians.Výměna mezi Hradcem a Bohemians.Zdroj: www.fchk.cz