Novinář švédského deníku Aftonbladet po losu zjišťoval, jaká nálada panuje v táboře švédských soupeřů. A jako „zvěd“ mu posloužil obránce mistrovské Slavie a kapitán švédské jednadvacítky Aiham Ousou.

„Češi vědí, že to bude těžké čelit Švédsku. Mají velký respekt. Ale zároveň jsou docela rádi, že se vyhnuli Itálii a Portugalsku,“ reportoval Ousou o dění v Česku pro švédský list.

Čeští fotbalisté jsou spokojení, v play off o MS půjdou na Švédsko.
Úleva. Češi se vyhnuli gigantům, v baráži jdou na Švédy. Souček: Jsme spokojení

Deník připomněl, že Ousou hraje ve Slavii s řadou českých reprezentantů. „Na tréninku se tomu losu zasmějme,“ vykládal švédský stoper.

Česká reprezentace se podle něj prezentuje podobným stylem fotbalu jako Švédko. „Češi jsou disciplinovaní a vynakládají hodně tvrdé práce. Hrají dost podobně jako Švédsko. Technická kvalita tam je taky, ale Švédsko je o něco ostřejší,“ porovnával sílu obou soupeřů.

Fotbalisté Slavie Praha se v Edenu utkali s Feyenoordem Rotterdam.
Dvě tváře bleskového Dána. Hvězda Slavie i „vypnutý“ muž v bezvědomí

V jeho očích je však jasným favoritem Švédsko. „Ano, opravdu si to myslím. Švédsko má také výhodu domácího hřiště, což bude hodně znamenat. Věřím Švédsku.“

Mladý Seveřan se také svěřil, že si fotbalový život v Česku užívá. „Opravdu dobrý,“ ujistil. „Tento týden jsme málem porazili Feyenoord a stačí nám neprohrát s Unionem Berlín, abychom mohli v Evropě pokračovat. Cítím se tu opravdu dobře, na hřišti i mimo něj.“