Babí dostalo výprask od Hronova

Náchodsko - Víkendový program fotbalového Jopeco okresního přeboru mužů nabídl teprve druhé vítězství posledního Stárkova i kanonádu Hronova na Babí.

15.5.2018

Ilustrační fotoFoto: archiv/Deník

STÁRKOV - TEPLICE N. MET. 1:0

Zápas dvou rozdílných poločasů byl k vidění ve Stárkově, kde domácí začali dobře, tlačili se do útoku a byli aktivnější. A za to ve 38. minutě sklízeli ovoce. Přečíslení dvou na jednoho vyřešil střelou do prázdné branky Novák – 1:0. Teplice v první půli zahrozily pouze střelou do břevna. Po změně stran se domácí zatáhli do defenzivy a přenechali iniciativu hostům. Ti si vypracovali několik nadějných situací a tu největší, krátce před koncem, hasili domácí až odkopem z brankové čáry. Hubené vítězství ale nakonec Stárkov přece jen udržel.

Fakta – branka: 38. Novák. Rozhodčí: Hampl. ŽK: 0:1. Diváci: 75. Poločas: 1:0.

VELICHOVKY - MEZIMĚSTÍ 4:2

Ve Velichovkách se odehrála partie dvou od sebe nejvzdálenějších týmů přeboru, ale i díky početné výpravě z Meziměstí bylo o atmosféru v zápase postaráno z táborů obou stran. A jako první se radovali hosté. Již v 7. minutě se po rohovém kopu prosadil hlavou na zadní tyč hostující Smrček. Domácí se však dokázali brzy oklepat a Emlarův gól z přímého kopu znamenal vyrovnání. Hosté byli v první půli díky rychlým výpadům nebezpečnější, ale kvůli špatné koncovce byl stav dlouho vyrovnaný. Vedení se Meziměstí ujalo opět ve 38. minutě po další rychlé akci – 1:2. Do kabin se ale přece jen šlo za nerozhodného stavu. V závěru první půle hlavičkoval po rohovém kopu Vít a míč se jen těsně došoural za brankovou čáru – 2:2. Ve druhé půli se hra vyrovnala, šancí ubylo, a čas na vítězný gól se krátil. To platilo do 84. minuty, kdy domácí zahrávali rohový kop a na přední tyči usměrnil míč do sítě Mich. Novotný – 3:2. Cennou výhru Velichovek nad silným soupeřem pečetil po krásné individuální akci Emlar – 4:2.

Fakta – branky: 16. a 88. Emlar, 45. Vít, 85. Mich. Novotný – 7. a 38. Smrček. Rozhodčí: Bogdan – Riabec. ŽK: 0:2. Diváci: 80. Poločas: 2:2.

MEZILESÍ - MACHOV 5:0

Překvapení se zrodilo na Mezilesí, kde se jako první se prosadili domácí, když míč za záda hostí dostal Pavel Škoda – 1:0. Po ukázkovém přenesení hry od Králíčka se dostal míč k Jakubu Škodovi, a ten překonal gólmana hostí podruhé. Kdo přišel po poločasové přestávce později, asi těžko zaregistroval míč v síti hostí po trefě z trestného kopu Holého – 3:0. O minutu později našel Jakub Škoda jmenovce Pavla a bylo to 4:0. Za další minutu se chytrým lobem prosadil Drašnar – 5:0. Poté domácí prostřídali a tento luxusní náskok už si uhájili.

Fakta – branky: 13. a 49. P. Škoda, 26. J. Škoda, 48. Holý, 50. Drašnar. Rozhodčí: Balcar – Tůma, Franěk. ŽK: 1:3. Diváci: 60. Poločas: 2:0.

VELKÁ JESENICE - ČERVENÝ KOSTELEC B 2:2

V pohledném utkání se domácí ujali vedení Tulejem. Hosté však brzy vyrovnali na 1:1 brankou, jejímž autorem byl Malina. Ve druhé půli se podařilo domácím vstřelit druhou branku Koženým. Hosté však nerezignovali a opět Malinou vyrovnali na 2:2. I když domácí měli více ze hry a Paďourem nastřelili břevno, nakonec došlo k dělbě bodů.

Fakta – branky: 25. Tulej, 55. Kožený – 24. a 75. Malina. Rozhodčí: Vaníček – Balcar, Hampl. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1.

VELKÉ POŘÍČÍ B - DOLANY 3:2

Domácí Poříčí bylo od začátku zápasu lepším týmem. V 11. minutě si po samostatné akci položil celou obranu Danihel a vstřelil krásný vedoucí gól domácích – 1:0. Další šance v první půli však domácí fotbalisté promarnili, a i proto se šlo do kabin za stavu, který na začátku utkání určil Danihel. Po změně stran Dolany vyrovnaly hru a záhy i skóre. V 50. minutě se z trestného kopu prosadil zkušený Tokar – 1:1. Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. V 59. minutě se domácí po krásné akci a spolupráci Kuneše s Danihelem ujali opět vedení – 2:1. Dolany však dokázaly gólově odpovědět i podruhé, když chybu poříčské obrany potrestal v 63. minutě Ameti – 2:2. Hra se poté vyrovnala, ale neúnavný bojovník Kuneš přece jen v samotném závěru strhl vedení na stranu domácích – 3:2.

Fakta – branky: 11. a 59. Danihel, 89. Kuneš – 50. Tokar, 63. Ameti. Rozhodčí: Saučuk – Prokeš, Vacek. ŽK: 3:5. ČK: 0:1 (85. Jalovičár). Diváci: 50. Poločas: 1:0.

BABÍ - HRONOV 0:7

Překvapivě vysoké vítězství hostujícího mužstva, které bylo po všech stránkách jasně lepší. Střelcem zápasu se stal hronovský Valtera, který se na kanonádě Hronova na Babí podílel čtyřmi góly. Další dva přidal Tichý a jeden Vursta.

Fakta – branky: 6., 18., 67. a 75. Valtera, 44. a 53. Tichý, 65. Vursta. Rozhodčí: Gieci – Bogdan. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 0:3.

ZÁBRODÍ - HEJTMÁNKOVICE 0:3

Souboj celků z opačných pólů tabulky skončil podle papírových předpokladů.

Hosté byli od začátku jednoznačně lepší a už v 5. minutě je nasměroval k vítězství zkušený Strelec – 0:1. Pojistku přidal krátce před poločasem Kotyza. Ve druhé půli už hosté hru kontrolovali a jejich vítězství pečetil deset minut před koncem Prokeš. Domácí si během utkání vypracovali jednu gólovou šanci, branka Zábrodí však nebyla uznána.

Fakta – branky: 5. Strelec, 41. Kotyza, 80. Prokeš. Rozhodčí: Bárta – Tůma. ŽK: bez karet. Diváci: 50. Poločas: 0:2.

Dohrávky 15. kola

DOLANY - MACHOV 1:0

Fakta – branka: 69. Záliš. Rozhodčí: Bouz. ŽK: 1:5. ČK: 0:1 (75. Středa). Diváci: 50. Poločas: 0:0.

VELICHOVKY - ZÁBRODÍ 2:2

Fakta – branky: 30. a 56. Vít – 47. Rejthar, 80. Balcar. Rozhodčí: Hampl – Bareš. ŽK: 0:2. ČK: 0:1 (55. Bureš). Diváci: 55. Poločas: 1:0.

MEZIMĚSTÍ - VELKÉ POŘÍČÍ B 3:0

Fakta – branky: 18. Šnábl, 65. Mucha z pen., 81. Smrček. Rozhodčí: Balcar – Tůma. ŽK: 3:1. Diváci: 65. Poločas: 1:0.

HRONOV - TEPLICE NAD METUJÍ 6:1

Fakta – branky: 24. Puraš, 28. Valtera, 38. Klabník, 64., 68. a 87. Vursta – 29. Řeháček. Rozhodčí: Saučuk – Krejska. ŽK: 0:4. Diváci: 40. Poločas: 3:1.

ČERVENÝ KOSTELEC B - HEJTMÁNKOVICE 5:4

Fakta – branky: 33. a 74. Martínek, 42. a 87. Hundák, 63. Hála – 39. a 90. Bureš, 61. Kotyza, 66. M. Harasevič z pen. Rozhodčí: Kalaš. ŽK: 2:2. Diváci: 88. Poločas: 2:1.

BABÍ - MEZILESÍ 3:2

Fakta – branky: 5. a 16. Schrötter, 84. Fidler – 35. P. Škoda, 61. Holý. Rozhodčí: Vaníček – Šolc. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 2:1.

VELKÁ JESENICE - STÁRKOV 3:2

Fakta – branky: 6. Marel, 33. Paďour z pen., 87. Kozák – 12. Tobiáš, 78. Novotný. Rozhodčí: Bogdan – Prušinovský. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:1.   (vo, mr, dop)

Výroba - Výroba Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní 19 000 Kč

Ostatní zpracovatelé masa, ryb a příbuzní pracovníci PRACOVNÍK/-ICE EXPEDICE MASA A MASNÝCH VÝROBKŮ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Noční provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování možnost prodloužení na dobu neurčitou. Pracovní doba od 19:00 hod. (začátek směn neděle). , , Náplň práce: příprava masa a masných výrobků k expedici pro odvoz odběratelům. , Velkou výhodou je znalost druhů masa a masných výrobků, samostatnost, výkonnost, zodpovědnost, flexibilita. , , Zaměstnanecké výhody: odměna za doporučeného zaměstnance, možnost nákupu výrobků za sníženou cenu, každý měsíc balíček z výrobků společnosti, odměny při pracovních a životních jubileích, podnikové dotované stravování, příspěvek na penzijní připojištění, možnost ubytování., , Kontakt - Mgr. Belančinová Katarína; tel.: 491 419 418 (Po-Pá od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni@skalican.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Skaličan a.s., Zelená, č.p. 226, 552 03 Česká Skalice. Informace: Katarína Belančinová, +420 491 419 418(Po-Páod06:00hod.do14:30hod.).

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 20 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři PRACOVNÍK/-ICE ÚDRŽBY - MECHANIK/-ČKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou, po zapracování možnost prodloužení na dobu neurčitou. Jednosměnný provoz, pracovní doba od 06:00 hod. Nástup možný ihned., , Zaměstnanecké výhody: finanční benefity formou cafeterie, možnost nákupu výrobků za sníženou cenu, každý měsíc balíčky z výrobků společnosti, podnikové dotované stravování, penzijní připojištění. , , Kontakt - Mgr. Belančinová Katarína; tel.: 491 419 418 (Po-Pá od 06:00 hod. do 14:30 hod.), e-mail: personalni@skalican.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Skaličan a.s., Zelená, č.p. 226, 552 03 Česká Skalice. Informace: Katarína Belančinová, +420 491 419 418(Po-Páod06:00hod.do14:30hod.).

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 9 313 Kč

Prodavači sportovních potřeb POKLADNÍ + PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 9313 kč, mzda max. 9313 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou, nástup od září 2018. Zkrácený pracovní úvazek na 25 hod. týdně. Pracovní doba: 9:00 - 19:00 (jeden týden 4 dny, druhý týden 2 dny), práce i o víkendech., Kontakt - p. Jahelka Roman; tel.: 733 644 118 (od 09:00 hod. do 18:00 hod.), e-mail: prodejna@activesport.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Active sport cz s.r.o. - provozovna, Hradecká, č.p. č.e. 159, 551 01 Jaroměř 1. Informace: Roman Jahelka, +420 733 644 118(od09:00hod.do18:00hod.).

Administrativa - Motorizovaní doručovatelé poštovních zásilek 17 500 Kč

Motorizovaní doručovatelé poštovních zásilek DORUČOVATEL/-KA LISTOVNÍ PĚŠÍ. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč, mzda max. 18000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (1 rok). Po roce pracovní poměr na dobu neurčitou. Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky. Jednosměnný provoz. Nástup možný ihned., Náplň práce: příprava listovních zásilek před pěší pochůzkou, pěší doručování listovních zásilek, výplata poštovních poukázek a důchodů, vyúčtování po skončení pochůzky, Zaměstnavatel požaduje: znalost práce s počítačem, odpovídající zdravotní stav., Zaměstnavatel nabízí: NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 15.000,-, zaučení, 37,5hodinová pracovní doba, 5týdenní dovolená, stravenky v hodnotě 70 Kč, ubytování ve firemních rekreačních zařízeních, příspěvky na dovolenou a dětské tábory, volno pro rodiče, aj., Kontakt zasláním životopisu na e-mail: kubistova.petra@cpost.cz. Pracoviště: Česká pošta, s.p. - pošta jaroměř, nám. Československé armády, č.p. 18, 551 01 Jaroměř 1. Informace: Petra Kubistová, .

Krajský přebor ve fotbale: SK Sobotka - SK Dobruška.
11

One man show! Hofman versus Rychnov 5:0

Večerní mítink pro vytrvalce

Čada: Tento běh bych charakterizoval jako pohodovou akci

Teplice nad Metují – Od roku 1994 patří poslední srpnová neděle specifickému běžeckému závodu. V Teplicích nad Metují se v rámci Horolezeckého filmového festivalu koná Běh Teplickými skalami. Letos tedy jubilejní 25. ročník. O závodě jsme si povídali s jeho ředitelem TOMÁŠEM ČADOU z teplického Redpointu.

Štěrba ze Sigmy před největším duelem kariéry: Čekáme jiný zápas než doma

/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Ještě na jaře sledoval tažení olomouckých fotbalistů za pohárovou Evropou jen z lavičky. Navíc z té karvinské, kde obránce Jan Štěrba hostoval, ale kýženého herního vytížení se nedočkal. Dnes nastoupí v kazašském Almaty k jednomu z největších zápasů své dosavadní kariéry.

Pohárový konec fotbalového Náchoda

Náchod - Putování divizních fotbalistů Náchoda letošním ročníkem MOL Cupu skončilo v prvním kole, kde je vyřadil třetiligový Převýšov.

-

Jaroměř musí zapomenout, derby v Provodově zvládli lépe domácí

Náchodsko – Úvodní mistrovské kolo mají za sebou regionální týmy v krajských fotbalových soutěžích mužů.