Fotbalový klub SK Babí oslaví v sobotu 29. června své osmdesáté narozeniny. K tomuto významnému jubileu přijede pogratulovat slavná Pivrncova jedenáctka.
Celý sobotní program odstartuje ve 12.45 hodin žákovské utkání mezi domácím Babí/Rozkoš a Velkým Poříčí. Těsně po druhé hodině odpolední přijdou na řadu zajímavé soutěže pro děti od tří let a další bohatý doprovodný program. Od půl čtvrté ukáží své nesporné umění náchodské mažoretky, držitelky několika domácích i evropských titulů.
Hlavním hřebem oslav ale bude především fotbal. Od 16 hodin totiž vyběhnou na pažit hráči SK Babí a už zmiňované Pivrncovy jedenáctky. Její dres by měli oblékat slavní fotbalisté minulosti (Ivo Ulich, Radovan Hromádko, Václav Kotal, Michal Šmarda, Karel Podhajský, Milan Fukal, Radek Sňozík, Pavlové Hoftych a Medynský, Richard Jukl, Radim Holub, Luděk Zelenka, Martin Pěnička či Martin Vejprava). Hokejovou obec budou na Babí reprezentovat bratři Martincové, na zeleném pažitu se objeví i sáňkařští bratři Brožkové či Petr Urban. Dorazit by měli také novináři a reportéři Robert Záruba, Radek Šilhan, Robert Šilhan či Richard Samko.
Červenokostelecké oslavy jsou dokonce naprogramovány na dva dny. V pátek 5. července se můžete od 14 hodin zajít podívat na turnaj starších přípravek a mladších žáků za účasti polského partnerského města Zabkowice Slaskie. V 19 hodin přijde na řadu slavnostní večer s pozvanými hosty. Zde nebude chybět procházka červenokosteleckou historií či ocenění zasloužilých hráčů a činovníků.
O den později, tedy v sobotu 6. července, dojde od 14 hodin na fotbalové měření sil mezi Allstars a bývalými červenokosteleckými hráči. Další zajímavý zápas začne v 16.30 hodin a střetně se v něm čtvrtý tým nedávno skončeného krajského přeboru, domácí áčko, a polský tým Zabkowice Slaskie. (mr)