Bělohrad odjíždí z Kostelce se čtyřkou

NÁCHODSKO - Dalším mistrovským kolem pokračovala o víkendu fotbalová I. A třída.

15.4.2007

Kostelecký Martin Janko (u míče) se v duelu s Lázněmi Bělohrad zapsal do listiny střelců jednou. Foto: Zdeněk Majer

Kunčice – Police nad Metují 1:1 (0:1). V samotném utkání měli více ze hry poličtí fotbalisté, opět však ztroskotali na katastrofální koncovce. Jednobrankové poločasové vedení zajistil hostujícím fotbalistům ve 40. min. Čermák, jehož rohový kop si domácí dezorientovaná obrana srazila do vlastní sítě. V podobném duchu se odehrávala i druhá půle, hosté tlačili a chtěli přidat druhou pojistku. Police promarnila ve druhém poločase tři zcela vyložené šance, pochopitelně tak přišel trest. Už v nastaveném čase, když běžela 93. minuta, přišel dlouhý míč do polického vápna, ten zadáci podběhli a domácí podél vybíhajícího gólmana Kučery vyrovnali na 1:1.

Branka Police: vlastní.

Sestava Police nad Metují: Kučera – Hejnyš (55. Herka), Pavlů, Šnábl, Pataki (65. Martinec) – Seidlman, Švorčík, Kollert, Hauk – Možný (88. Kovář), Čermák.

Červený Kostelec – Lázně Bělohrad 4:0 (2:0). Ten, kdo přišel do hlediště o něco později, tak neviděl hned v úvodu nádhernou kombinační akci, když Liška posadil míč na Jankovu hlavu a domácí šli do vedení 1:0. O tři minuty později vyslal Havlíček do brejku toho samého hráče, ale brankář hostí Čížek byl připraven. Ve 14. min. ztratili Červenokostelečtí zbytečně míč ve středu hřiště a kapitán Loner postupoval sám na domácího gólmana Baláže, který však jeho střelu bravurně vyrazil na roh. Z následného rohového kopu hostující Velich hlavičkoval jen těsně vedle pravé tyče. Ve 21. min. se dostal opět do gólové příležitosti Janko, míč se však od obránce hostí odrazil k Bártovi, který málem protrhl síť za Čížkovými zády. Hosté byli zaskočeni aktivní hrou Kosteleckých a prakticky neohrozili až do konce poločasu Balážovu branku. Druhých pětačtyřicet minut mělo stejný scénář, hosté byli pod velkým tlakem domácích a jen sám Janko se mohl ještě výše posunout v tabulce střelců, neboť v 50. a v 53. min. jej vychytal hostující gólman. V 67. min. pak Havlíček nádherně našel kapitána Škodu a ten lišácky posunul míč potřetí za Čížkova záda. Hosté zcela rezignovali a i střídající Ryba a první nastoupivší posila Labaš mohli navýšit skóre, bohužel neobuli střelecké kopačky. Ty naopak měl výborně hrající Bárta, který si naběhl na Hálův rohový kop a v 86. min. rozesmutněl Čížka počtvrté. Čtyři stovky diváků nadšeně aplaudovaly domácím hráčům, kteří měli utkání pod kontrolou a do rámce výborného zápasu zapadla i trojice rozhodčích na čele s hlavním Staňkem.
Branky Kostelce: Bárta 2, Janko, Škoda.

Sestava Č. Kostelce: Baláž – Bárta, Skus, Rudolf – Hála, Havlíček, Škoda, Hanuš – Janko (75. Labaš), Kocián (55. Ryba), Liška.

15.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

Ledovka na silnici. Ilustrační foto.

Kluzké silnice, silničáři už museli vyjíždět

Jaroměři nepomohl ve Wikov aréně ani hattrick Hlavničky

Páteční svátek oslaví v Důstojnické besedě oceněním občanů při Galavečeru

Jaroměř-Josefov - Státní svátek 17. listopadu, Den boje za svobodu a demokracii, si i letos v Jaroměři připomenou oceněním občanů města.

Běžkařské stopy vedou do Jestřebích hor, na sjezdovky můžete i do Teplic

Náchodsko, Jičínsko - Ačkoliv se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, tak i na Náchodsku mají sportovci možnost věnovat zimním sportům. Nejlepší podmínky pro sjezdové lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují, který jako jediný na Náchodsku disponuje sněžnými děly. Nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové tratě o délce 500 metrů.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Obětavý hasič zachránil ženu z potoka a stal se Mladým hrdinou

Police nad Metují - Zdánlivě všední pondělní ráno se nesmazatelně zapsalo do života studenta Tomáše Jirmana z Radešova. Při své cestě do školy si v tu dobu sedmnáctiletý Tomáš v místním potoce všiml něčeho neobvyklého. „Přišel jsem k zábradlí a uviděl ležet starší ženu v potoce. Vedle ní ležela hůl,“ popisuje svůj zážitek.