V běloveských sítích uvízlo hned devět míčů

Náchodsko/ Fotbalový krajský přebor mužů má za sebou 12. mistrovské kolo.

27.10.2008

PŘED TÝDNEM Jaroměř doma vzala dva body favorizovanému Jičínu (na snímku v pruhovaném), tentokrát ale narazila v Náchodě, odkud si odvezla půl tucet branek.Foto: Zdeněk Majer

Náchod–Deštné B – Jaroměř 6:3 (3:0). Domácím se podařil vstup do utkání a už v 8. min. se zapsal do listiny střelců Šťavík. Tento dravý záložník byl v neděli při chuti a na konci první dvacetiminutovky upravoval již na 2:0. Ofenzivní představení pokračovalo i v dalších minutách a pět minut před přestávkou upravil na poločasových 3:0 Malý.

Také po změně stran byl v Bělovsi k vidění ofenzivní fotbal okořeněný góly. Na hrozivých 4:0 upravil svou druhou brankou v 52. min. Malý. O deset minut později všem „klokanům“ zaplesalo srdce. Domácí Pohl se postavil k exekuci pokutového kopu a vršovickým dloubákem upravil už na 5:0. Pozadu však nechtěla zůstat ani Jaroměř, která v 63. min. J. Michálkem využila okénko v domácí defenzivě – 5:1. Jaroměřské vstřelená branka povzbudila a za deset minut Škoda upravoval na 5:2. Domácí Šimon však o pět minut později odmítl šestou brankou do sítě Jaroměře jakékoliv domácí komplikace. Poslední slovo měl ale hostující Škoda, který v nastaveném čase upravil na konečných 6:3.

Černilov – Česká Skalice 0:2 (0:2). Česká Skalice začala lehkým tlakem a po právu se po půlhodině hry dostala do vedení. Úvodní branku zápasu vstřelil útočník Valeš. I v dalších minutách první půle měli hosté mírně navrch, vypracovali si další šance, které ale už včetně Chmelíkem nastřeleného břevna nedokázali využít.

Ve druhé půli byla hra hodně neurovnaná, pojistku přidal v 83. min. po úniku Haška střelec utkání Valeš, který tak svými dvěma góly zajistil hostům plný bodový zisk.

Červený Kostelec – Olympia HK 0:0. Domácí odehráli proti favoritovi celé soutěže nejlepší utkání podzimu.
V prvním poločase byli domácí Olympii rovnocenným soupeřem, zatímco hosté měli stálou převahu, domácí jejich snahu naleptávali rychlými brejky. Nejprve zahrozili asi po pěti minutách hosté, když Huňák hlavičkoval vedle. O chvíli později provětral obranu Olympie rychlým výpadem Kocián. Pak se hra přelévala ze strany na stranu, hosté hrozili především střelami z dálky, zatímco domácí podnikli další dva nebezpečné výpady Kociánem a Kitlerem. Do kabin se ale šlo za bezbrankového stavu.

Úvodní desetiminutovka druhé půle byla zcela v režii Olympie, která dostala domácí tým pod velký tlak. Ten však Červenokostelečtí přečkali a v 70. min. zkusil své štěstí opět agilní Kocián, ale novu neuspěl. O chvíli později dostal míč do běhu Kitler, ale ani on nepochodil. Tři minuty před koncem mohli hosté rozhodnout, jenže vyloženou šanci Dvořáčka výborným zákrokem kryl na brankové čáře domácí gólman.

Police nad Metují B – Lhota pod Libčany 0:2 (0:1). Hosté přijeli do Police s defenzivní taktikou, se kterou si domácí za celý zápas nedokázali poradit. Police sice měla celé utkání platonickou převahu, jenže ve 23. min. vyrobil hrubku Pavlů a hostující L. Jedlička poprvé trestal. Další hrubku polické obrany ještě v první půli napravoval brankář Kučera.

Také ve druhé půli se hrálo podle domácích not, jenže ti byli v ofenzivě zcela bezzubí. V 65. min. tak hosté podnikli další rychlý brejk, který zakončil svou druhou trefou v utkání L. Jedlička – 0:2.

Broumov – Nová Paka 2:1 (0:0). Po opatrném začátku si domácí vytvořili mírnou převahu, kterou udrželi až do konce poločasu. Broumovští se v první půli dostali do několika slibných šancí, ale bez gólového efektu.

Druhých pětačtyřicet minut začal opět lépe Broumov. Už po třech minutách zahrával trestný kop Šorfa a Hanzlík otevřel hlavou skóre – 1:0. V 53. min. se měnilo skóre podruhé. K trestnému kopu z osmadvaceti metrů se postavil Možný a jeho dělovka zapadla přesně k tyči – 2:0. Poté se hosté snažili výsledek zdramatizovat. To se jim nakonec také v 78. min. podařilo, když faul v pokutovém území potrestala Nová Paka proměněnou penaltou – 2:1. To už domácí hráli bez vyloučených hráčů. Nejprve byl v 55. min. vyloučen Hanák a opět minut později ho následoval předčasně do sprch i Šorfa. I přes oslabení o dva hráče již domácí výsledek uhlídali.

27.10.2008 VSTUP DO DISKUSE

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.