Výsledkem toho je sedmé místo a 18 bodů v I. B třídě, skupiny B. Odpovídá sedmé místo po podzimu jejich předsezonním ambicím?

"Před sezonou bychom byli se sedmou příčkou spokojeni, ale po jejím průběhu převládá spíše menší zklamání. Jistě bylo v našich silách, pohybovat se okolo třetího místa," prohlásil předseda TJ Sokol Provodov Richard Berger.

Provodov na podzim střídal dobré výkony s těmi mizernými. Co tedy bylo hlavní příčinou herní nevyrovnanosti?
Příčin bylo více. Na podzim jsme ve třinácti kolech nenastoupili do zápasu ani jednou ve stejné sestavě. Ať už vinou zranění, trestů nebo pracovním povinnostem. Ale toto není jen případ našeho mužstva. Spíše je to v hlavách hráčů. Někdy si asi myslí, že se soupeř porazí sám, jako třeba ostudný propadák v Polici nad Metují. Za týden pak doma porazíme ambiciozního lídra soutěže z Třebše. To je k zamyšlení.

Osmadvacet vstřelených a sedmadvacet inkasovaných branek. Která z těchto cifer více charakterizuje provodovský podzim?
Jednoznačně obě cifry. Vypovídá to o tom, že hrajeme otevřený fotbal, ve kterém padají góly na obou stranách. Divák si v našich zápasech přijde na své a určitě se nenudí. Proto jsem rád, že se každých čtrnáct dní v neděli odpoledne provodovská náves naplní k prasknutí auty a jde se na fotbal. Velký dík i za venkovní návštěvy, kam za námi jezdí mnoho našich fanoušků. A to si hráči musí uvědomit, že hrají pro lidi.

Před sezonou došlo k výrazné obměně týmu, budete v tom pokračovat i přes zimu?
Přes zimu dojde jen ke kosmetickým změnám. Kluci pod trenérem Jiřím Bederkou nastupují rádi a určitě od nás nechtějí utíkat. Tímto trenérovi za jeho práci moc děkuji. Závěrem vše ,,Nej" do nového roku hráčům, funkcionářům, sponzorům, fanouškům i vaší redakci a čtenářům Náchodského deníku. A na jaře v Provodově na viděnou.