Mužstvo jste v zimě přebíral na sestupových příčkách. Záchrana přeboru a vítězství v krajském poháru tedy mohou být brány za úspěch. Vidíte to stejně, nebo jste si jaro představoval jinak?
Hlavním úkolem byla záchrana v soutěži, a to se podařilo a jako bonus se nám povedlo vyhrát pohár. Z tohoto pohledu jde tedy určitě o úspěch. Jarní část ale rozhodně nebyla podle mých představ. Týká se to hlavně domácích zápasů. Na jaře jsme získali 11 bodů na hřištích soupeřů, ale pouze 4 body doma. Kdybychom získali doma o šest bodů více, tak jsme měli klid mnohem dřív.

Kádr máte vyvážen zkušenými hráči ostřílenými vyššími soutěžemi i mladými hráči, přesto vás srážela hlavně koncovka. Čím si to při této skladbě týmu vysvětlujete?
Špatná koncovka to je problém dlouhodobější. Už v podzimní části mužstvo bylo schopno vytvořit si brankové příležitosti, ale neproměnilo je. To se samozřejmě projevilo i na bodovém zisku. Co se týká složení mužstva, tak jsem se snažil dávat příležitost mladým hráčům. Ti ale nemají tolik zkušeností, a to se projevilo v některých klíčových okamžicích zápasů jako správným a klidným vyřešením brankové příležitosti nebo na druhé straně netaktickým zachováním se při obranné fázi. Starší zkušení hráči samozřejmě byli ti, kteří vedli mužstvo, ale ani oni se nevyvarovali některých chyb, které nás stály body. Mužstvo bychom chtěli v letní přestávce vhodně doplnit.

Samostatnou kapitolou bylo vítězství v krajském poháru. Byl to právě ten zlomový moment v úspěšném finiši a následné záchraně?
Vítězství v poháru vlilo do mužstva sebedůvěru a herní projev některých hráčů se výrazně zlepšil. Tím se samozřejmě zlepšil výkon celého mužstva. To byl základ k úspěšnému finiši a záchraně v soutěži.

Zůstáváte u mužstva i do příští sezóny a kdy případně začínáte přípravnou fázi?
Ano, zůstávám u mužstva. Přípravu zahájíme v polovině července.