STARŠÍ DOROST

Viktoria Žižkov – FK Náchod 1:0 (0:0). Milan Biederman, trenér Náchoda: „Kluci sehráli vyrovnané utkání s fyzicky zdatným soupeřem. Začátek se nám nepodařil podle našich představ. Špatně jsme kombinovali a neudrželi jsme míč. Soupeř měl optickou převahu, ale do žádné šance se neprosadil. Postupem času jsme se začali více prosazovat a hra se vyrovnala. Žádné mužstvo si nevypracovalo vyloženou šanci a tak poločas skončil bez branek. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a soupeře jsme přehrávali. Vytvořili jsme si řadu slibných příležitostí, ale nedotáhli jsme je do konce. Domácím se podařila jediná fotbalová akce v 65. min, kdy prudký a přesný centr z pravé strany našel útočníka domácích a ten hlavou vstřelil jedinou branku utkání. My jsme se dále snažili o vyrovnání a nejblíže k němu měl Moravec, kterému v poslední chvíli zblokoval střelu obránce domácích. Chválím kluky za bojovný výkon a musím vyzvednout hru obrany, která podala bezchybný výkon. Určité rezervy máme ve hře dopředu. To je ale způsobeno marodkou hráčů.“

Sestava Náchoda: Swaczyna – Pfeifer, Skalický, Poláček, Khun – Pšenička (40. Kovář), Biederman, Punar, Nejman – Jaroš, Moravec.
Další výsledky: Olympia HK – Rapid Liberec 2:1, Horní Měcholupy – Čáslav 3:7, Nový Bydžov – Kolín 2:4, Letohrad – Chrudim 2:1, Pardubice B – Dvůr Král. 2:1, Slovan Liberec B – Jablonec B 5:0.

MLADŠÍ DOROST

Viktoria Žižkov – FK Náchod 4:0 (0:0). Jaroslav Valenčin, trenér Náchoda: „Narazili jsme na protivníka, který byl fyzicky výborně připraven. V prvním poločase nás dostával pod tlak nakopávanými míči a svojí nátlakovou hrou bez kombinace, naše defenziva ale pracovala skvěle. Zároveň jsme si vytvořili několik brankových příležitostí, kdy jsme soupeře jasně přehrávali po zemi. Ve druhém poločase jsme vydrželi tento náročný, fyzický fotbal do 60. minuty, kdy jsme poprvé inkasovali. Pak už hráčům docházely síly a soupeř toho využil ke vstřelení dalších tří branek.“

Sestava Náchoda: Ruffer – Pek, Vejprava, Huaman, Vrabec – Moravec, Kuchár, Bednařík, Plšek (55. Berka) – Vaněček (60. Lexman), Krombholz (75. Tichý).

STARŠÍ ŽÁCI

FK Jablonec B – FK Náchod 2:2 (0:1). V Jablonci hosté odehráli velmi dobře první poločas, kdy měli tlak. Bohužel do 11. minuty nevyužili čtyři šance, a to jim v konečném účtování chybělo. Přesto vedli, když se v 19. min. trefil z volného kopu Pípek. Nástup do druhého poločasu Náchodským nevyšel a soupeř otočil skóre. Vyrovnání hostům zajistil v 64. minutě Punar.

Jaroslav Panenka, trenér Náchoda: „Herně velmi dobrý první poločas. K tomu chybělo jen proměnění vyložených šancí. Druhý poločas a jeho začátek nám vůbec nevyšel. Přesto jsme v závěru vyrovnali a sahali po konečném vítězství.“

Sestava Náchoda: D. Vik – Škoda, Vlček, Panenka, Macháček – Hovorka, Pípek, Málek, Runkas – Král, Havlík. Střídali: Hanel, O. Vik, Štelzig, Punar.
Další výsledky: Čáslav – N. Bydžov 4:0, Chrudim – Kolín 1:1, Olympia HK – Slovan Liberec B 3:2, Hradec Král. B – Úpa 7:1, Slavia Praha B – Pardubice B 4:3, Viktoria Žižkov – Svitavy 2:1.

MLADŠÍ ŽÁCI

FK Jablonec B – FK Náchod 0:0. První poločas hosté proti předposlednímu týmu doslova prohospodařili. Chyběla kolektivní hra, kombinace i přihrávky. Když už se prosadili v útočné fázi, bylo to zásluhou jednotlivců. Právě v těchto momentech hostům chybělo doplnění hráči ze záložní řady. Domácí tým, ročník 1999, pouze s dvěma hráči ročníku 1998, Náchodské v prvním poločase jednoznačně předčil v nasazení, bojovnosti a obětavosti. Také je dokázal ohrozit několika vydařenými protiútoky, ovšem bez finálního zakončení.

Ani začátek druhého poločasu nepřinesl žádnou změnu. Náchodští trenéři po prostřídání ještě přeskupili středovou záložní řadu, obraz hry se ale výrazně změnil teprve čtvrt hodiny před koncem. To Náchodští dostali soupeře pod velký tlak, kterému ale chybělo brankové zakončení.

Milan Hašek, trenér Náchoda: „Domácí si za svou bojovnost a nasazení připsali do celkové tabulky zaslouženě bod. Naše hráče musíme pokárat hlavně za výkon v prvním poločase, na druhé straně za posledních 15 minut jim nejde, až na malé výjimky, nic vytknout. Doufám, že si i z tohoto zápasu vezme celý tým poučení.“

Sestava Náchoda: Weisser – Macek, Joska, Donát, Cöger – Volf, Vítek, Havlena, Čáp – Urban, Brož. Střídali Němec a Prouza.
Další výsledky: Čáslav – N. Bydžov 2:2, Chrudim – Kolín 5:0, Olympia HK – Slovan Liberec B 2:1, Hradec Král. – Úpa 2:2, Slavia Praha – Pardubice B 10:0, Viktoria Žižkov – Svitavy 1:6. (dop, mr)