Broumov dokázal smazat dvoubrankové manko

Náchodsko - Další porci přípravných utkání sehráli uprostřed týdne fotbalové týmy připravující se na krajský přebor mužů, respektive Českou fotbalovou ligu.

25.7.2008

Porážku 0:1 si ve svém dalším přípravném utkání před zahájením mistrovského ročníku připsali na své konto fotbalisté Červeného Kostelce (u míče), kteří doma nestačili na Polici nad Metují. Foto: Zdeněk Majer

Hodně zajímavé utkání se hrálo v Broumově, kde domácí hostili účastníka ČFL z Náchoda, neméně zajímavý duel však zhlédli také diváci v Červeném Kostelci a v České Skalici. Zatímco v Červeném Kostelci se představil další účastník krajského přeboru z Police nad Metují, v České Skalici bylo k vidění divizní mužstvo Tesly Pardubice.

Broumov – Náchod–Deštné 2:2 (0:2). Utkání v Broumově začalo podle papírových předpokladů a již v 8. minutě se prosadila v náchodském dresu posila z Hradce Králové Miroslav Vodehnal. První poločas patřil hostujícímu týmu a ten svou převahu zužitkoval podruhé asi čtvrt hodiny před koncem prvního poločasu, když se trefil Nejman.

Po změně stran obě mužstva prostřídala a tento fakt paradoxně více pomohl domácím. Ti převzali iniciativu a po hodině hry utekl náchodské obraně Šorfa, vypálil a odraženou střelu vrátil do sítě Možný – 1:2. Deset minut před koncem pak přišlo zasloužené vyrovnání, když Šorfovu střelu do břevna vrátil do náchodské branky Hitschfel – 2:2.

Další přípravné utkání sehrají svěřenci trenéra Vejpravy v neděli, kdy do Broumova zavítá Trutnov. Utkání začíná v 17 hodin.

Červený Kostelec – Police nad Metují 0:1 (0:1). V souboji dvou týmů krajského přeboru byl v úvodu aktivnější domácí Kostelec, který promarnil úvodní šance, za což byl potrestán. Parádně zahraným trestným kopem šli hosté do vedení, které udrželi až do konce utkání. Po změně stran se sice ještě objevily šance na obou stranách, Poličtí jednou dokonce orazítkovali i tyč, na vítězství Police se ale již nic nezměnilo.

Do Červeného Kostelce můžete vyrazit na fotbal už v neděli, kdy domácí fotbalisté přivítají od 17 hodin soupeře z Vrchlabí.

Česká Skalice – Tesla Pardubice 0:2 (0:2).
Proti diviznímu soupeři zahájili domácí velmi aktivně, ale bohužel na konci první desetiminutovky si nerozuměl Záravský s brankářem Kasabovem a vlastní brankou otevřel skóre utkání – 0:1. Domácí byli i nadále aktivnější, hosté z Pardubic je však trestali z produktivity. Ve 22. minutě dlouhý výkop gólmana hostí našel v nedbalkách domácí obranu a Petrus zvýšil na 2:0.

Druhých pětačtyřicet minut bylo naprosto vyrovnaných, snížit na kontaktní gól mohl Suchánek, ale jeho tvrdá střela se nevešla mezi tři tyče.

Jan Jebavý, trenér České Skalice: „Po desetidenní tvrdé přípravě jsem byl s výkonem hráčů spokojen, musíme však během tohoto týdne, kdy na jeho konci máme třídenní krátké soustředění zapracovat na koncovce a nácviku standardních situací.“

V rámci trenérem avizovaného krátkého soustředění sehrají fotbalisté České Skalice další dvě přípravná utkání. V sobotu hrají od 18 hodin s Dobruškou a o den později od 17 hodin s Ohnišovem.

25.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.