Broumov netroškařil a polepšil si o šest bodů

Náchodsko - Fotbalisté Jaroměře zaslouženě vyhráli víkendový tahák fotbalového Krajského přeboru v Červeném Kostelci. V I. A třídě měli napilno hráči Broumova, kteří ale zvládli jak páteční dohrávku na hřišti Kobylic, tak i nedělní domácí zápas s Úpicí.

5.11.2017

Sobotka - Police nad MetujíFoto: Josef Hlaváček

ČERVENÝ KOSTELEC – JAROMĚŘ 1:3

Vstup do derby měli lepší domácí, jenže krkolomné zakončení Runkase v 8. minutě, ani střela Srkala o deset minut později bezbrankovým stavem nepohnuly. Ve 26. minutě protáhl na druhé straně Kobosova náhradníka Kaufmana hostující Kilevník, který kroutil svůj trestný kop na bližší tyč. Ve 33. minutě přišly v rychlém sledu tři šance. Nejprve neuspěli domácí, hra se vzápětí přelila před jejich branku, kde Petráček nepropálil Kaufmana a o pár vteřin později Kilevník napálil jen hráče stojícího před sebou. Ve 36. minutě se blýskl pěknou akcí domácí Kováčik, jehož střílený centr nikdo neusměrnil, vzápětí se ale míč dostal k Petrovi, jehož bombu Ondráček vyrazil.

Skóre se tak měnilo až zkraje druhé půle. V 51. minutě prošel Petrův centr celým malým vápnem Jaroměře, až ho na zadní tyči uklidil do sítě skluzující Martínek – 1:0. Z vedení se však domácí radovali jen do 53. minuty, kdy po skrumáži srovnal na 1:1 Častvaj. Ve druhé půli byla Jaroměř lepší a přicházely i její šance. Kilevníkova hlavička ale šla vedle, a podobně skončila i dělovka Holuba v 58. minutě. Zaslouženého vedení se Jaroměř dočkala v 68. minutě, kdy Kilevník poslal míč doprava, Valášek vlétl do vápna a propálil Kaufmana – 1:2. Pojistku mohli přidat hosté o chvíli později Kilevník však ve své další šanci promáchl, vzápětí pustil míč za sebe na Škodu, kterého vychytal kostelecký brankář. V 77. minutě se na druhé straně dožadovali domácí penalty. Na konečných 1:3 upravovali hosté v 90. minutě, kdy střelu Müllera tečoval před Kaufmanem jeden z jeho spoluhráčů.

SLAVIA HK – NOVÉ MĚSTO NAD MET. 1:0

„Nesehráli jsme špatné utkání a zisku minimálně bodu jsme byli velmi blízko. Pozorně jsme bránili a škoda pro nás, že naše střely, které byly gólové, skončily jen na tyči domácí branky. Až v samotném závěru domácí rozhodli pro sebe toto důležité utkání,“ řekl k zápasu zklamaný hostující trenér Jaroslav Macháček.

TŘEBEŠ – NÁCHOD 1:4

Favorit začal na půdě domácích podle očekávání hodně aktivně, ale dlouho se nemohl dostat do pořádného a hlavně přesného zakončení. Až v 16. minutě našel Hlava za obranou Třebše Simona, jehož střela z první končí po zásahu domácího brankáře jen rohovým kopem. O chvíli později protáhl domácího gólmana z trestného kopu Nejman. Po půl hodině hry střelu Simona vyrazil brankář Třebše jen před sebe, a následně zpacifikoval i Malého dorážku. Deset minut před přestávkou se Náchod konečně dočkal. Centr z levé strany domácí nedůrazně odvrátili k Nejmanovi, který se z voleje trefil parádně – 0:1. Ve 43. minutě byli hosté blízko druhé branky, Hable však hlavičkoval těsně vedle. Ve 44. minutě přišla pro hosty ledová sprcha. Domácí se dostali do brejku, který skončil pokutovým kopem, z něhož Třebeš srovnala na 1:1.

Náchod si vzal vedení zpátky deset minut po přestávce. Nejman se odhodlal k dalekonosné střele, kterou zastavila až síť domácí branky – 1:2. Po hodině hry si vyměnili míč Szabo se Simonem a první jmenovaný mířil vedle domácí branky. V 68. minutě Malý našel centrem na malém vápně Vaněčka a hosté vedli o dva góly – 1:3. V 78. minutě Náchod zakombinoval na své levé straně, Simon si navedl míč do lepší střelecké pozice a mířil přesně pod břevno – 1:4. Krátce před koncem se blýskl pěkným zákrokem hostující brankář Hladík, který ale jinak v zápase moc práce neměl.

SOBOTKA – POLICE NAD METUJÍ 1:0

Vedoucí celek začal aktivně, jenže pozorná polická defenziva ho k ničemu vážnějšímu nepouštěla. S postupem času začali vystrkovat růžky i Poličtí a po nadějných šancích Semeráka a Šolce začali zvolna přebírat otěže utkání. Jenže přišla nešťastná 9. minuta, kdy nejzkušenější polický matador přehlédl domácího útočníka na vápně, doslova mu namazal a Knobloch poslal Sobotku do vedení 1:0. Rozhození hosté se chvíli hledali, pak však opět získali pevnější půdu pod nohama, do konce poločasu však nic nevymysleli oni a ani domácí.

Šok přišel pro Polici krátce po změně stran, kdy se nechal po druhé žluté kartě zbytečně vyloučit Semerák. V deseti hosté přeskupili řady, měli podstatně více ze hry a domácí fotbalisté vyráželi z obranného bloku prakticky jen po dlouhých odkopech, které však Poličtí bez problémů likvidovali. Přesto z jednoho z nich nastřelili břevno polické branky. Blízko vyrovnání byl Klapkovský, jehož střela těsně minula tyč branky Sobotky, domácí gólman si poté poradil i s trestným kopem Jandíka a další zakončení téhož hráče zastavila v samém závěru opět pouze tyč.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Kudláček, Rieger, Kollert – Semerák, Jandík, Šolc, Osiecki, Styrczula – Mucha (54. Bergman), Klapkovský.

KUNČICE – NÁCHOD B 3:0

Náchodská rezerva opět potvrdila, že na hřištích soupeřů je na podzim neškodná. To platilo i v sobotu, kdy se představila na půdě předposledního celku tabulky.

Bezbrankový stav se měnil až deset minut před přestávkou, kdy vstřelil svou první branku v zápase Faltus – 1:0. Tentýž hráč se podruhé v utkání prosadil deset minut po přestávce a hattrick pak zkompletoval čtvrt hodiny před koncem – 3:0. Závěrečného hvizdu se nedočkali domácí Žahourek ani hostující Schärfer, kteří byli v 88. minutě po vzájemné výměně názorů vyloučeni. Na vítězství domácích v poměru 3:0 se ale už nic nezměnilo.

Sestava Náchoda B: Weisser – Rorbach, J. Vejprava, Schärfer, Prokeš – Bareš, T. Vejprava, Král, Volf (46. Martinec) – Pípek, J. Nejman (46. Jahoda).

BROUMOV – ÚPICE 3:0

Domácí měli od úvodních minut jednoznačnou převahu a po chvíli začaly přicházet i šance s góly. V 15. minutě si pěkně ve vápně zpracoval míč Hanzlík a z otočky otevřel skóre utkání – 1:0. Ve 23. minutě Drahorád vyrazil na roh tvrdou střelu hostů. O chvíli později se ocitl sám před úpickým gólmanem Svoboda, jenže ho trefil. Deset minut před přestávkou utekl po levé straně M. Gago a jeho centr před branku usměrnil z voleje do sítě Svoboda – 2:0.

Začátek druhého poločasu byl opět v režii domácích. Hned zkraje utekl obraně hostů M. Gago, šel sám na brankáře, jenže míč poslal nad břevno. V 50. minutě hostům pláchl Němeček, přihrál dobře postavenému M. Gagovi, ale ten míč špatně trefil. V 56. minutě kryl Drahorád tvrdou úpickou střelu zblízka. V 63. minutě se Němeček dostal před branku Úpice a technickou střelou upravil s přispěním hostujícího hráče na 3:0. V 78. minutě zahrával Broumov trestný kop, ale krásnou střelu bravurně hostující brankář vyrazil. Další branku už domácí přes množství dalších šancí nedali.

Sestava Broumova: Drahorád – Riabec, O. Gago, Štejnar, Michálek – Němeček (78. Hečko), Wilke, Svoboda, Schubert (73. Spišák) – M. Gago, Hanzlík (70. Lehotský).

DOHRÁVKA

KOBYLICE – BROUMOV 2:3

Na úvodní gól se čekalo jen osm minut, to hostující Němeček prošel domácí obranou a otevřel skóre dohrávky – 0:1. To se však domácím pramálo líbilo, a tak ve 12. minutě vyrovnali, když využili špatné rozehrávky broumovských obránců – 1:1. Vzápětí si domácí brankář poradil se štiplavou střelou Schuberta a ve 24. minutě poslal v obrovské šanci hostující Hanzlík míč mimo tyče. O deset minut později si vybrala další slabší chvilku broumovská obrana a Kobylice otáčejí na 2:1.
Druhý poločas se ale už hrál prakticky výhradně v režii Broumova, který nejprve v 56. minutě vyrovnal Hanzlíkem a v 62. minutě Svoboda po skrumáži vstřelil vítězný gól hostů – 2:3.

Sestava Broumova: Drahorád – O. Gago, Panny, Michálek, Němeček (83. Lehotský) – Wilke, Šimon (46. Riabec), Svoboda, Hanzlík – M. Gago (89. Hečko), Schubert.

Autor: Michal Rojšl, Redakce

5.11.2017 VSTUP DO DISKUSE

Fujavec lámal stromy i na Náchodsku a Trutnovsku

V zimě už se asi nechtěl skrývat, hledaný muž se přihlásil sám

Rufer: Porazil jsem i otce oštěpařky Špotákové

Starkoč - Prakticky celý svůj život zasvětil sportu. Tím úplně prvním byl basketbal, postupně se nabalovala i další sportovní odvětví a díky svému zapálení „pobláznil“ sportem Starkoč, která z padesátí ročníků soutěží vesnických jednot slavila jednačtyřicet vítězství.

Studentské volby: Mladá generace by na Hradě radši viděla Drahoše

Broumov - V úterý 16. a středu 17. ledna proběhlo na středních školách po celé České republice II. kolo Studentských prezidentských voleb.

Silný vítr zatím mnoho škod nenapáchal. Hasiči vyjížděli hlavně k nehodám

Královéhradecký kraj - Kvůli hustému sněžení i silnému větru vydal pro čtvrteční den Český hydrometeorologický ústav hned několik výstrah. Vítr ale zatím žádné větší problémy nezpůsobil.

Sněžení, závěje, náledí i vítr. Meteorologové varují před nástrahami počasí

Meteorologové prodloužili výstrahu před silným sněžením až do dnešních 20:00. Hrozí především v severovýchodní části země. Ve vyšších polohách se mohou vyskytovat také sněhové jazyky nebo závěje. V celé zemi od dnešního večera do pátečního rána hrozí náledí. Stále také platí výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před silným větrem pro dnešní odpoledne a večer.