Broumov po svém sestupu zatím dost tápe

Náchodsko - Čtyřgólovou normu si pravděpodobně domluvili v sobotním programu fotbalového Krajského přeboru mužů hráči Červeného Kostelce, Jaroměře i Náchoda. Tento regionální trojlístek si totiž z hřišť soupeřů odvezl tři body za vítězství 4:0.

20.8.2017

PREMIÉROVOU mistrovskou trefu si v náchodském dresu připsal v sobotním dopoledni Michal Rojšl (vínový dres).Foto: Zdeněk Majer

Třebeš – Červený Kostelec 0:4

Domácí zaplatili v utkání proti Červenému Kostelci nováčkovskou daň, když si dost často počínali více než naivně. Už v 11. minutě centroval z pravé strany hostující Srkal a Štelzig přesnou hlavičkou otevřel účet utkání – 0:1. Hosté dál diktovali tempo a domácí prakticky k ničemu nepouštěli. Pět minut po první brance padla ta druhá. Na průnikovou přihrávku si naběhl Petr a střelou na zadní tyč propálil domácího brankáře – 0:2. Petr byl při chuti a za další čtyři minuty se blýskl pěknou individuální akcí, kterou navíc vyšperkoval neméně pohledným lobem – 0:3. Deset minut před přestávkou upravil na konečných 0:4 po dalším centru z pravé strany svou druhou trefou Štelzig.

Ve druhé půli si hostující fotbalisté už výsledek v pohodě hlídali a skóre mohli ještě navýšit. To se jim už ale nepovedlo.

Chlumec nad Cidl. – Jaroměř 0:4

Úvodní minuty zápasu byly opatrné z obou stran. Jako první zahrozili hosté, když Petráček zachytil sklepnutí chlumeckého obránce, jeho lob však mířil těsně nad branku. Domácí pak hrozili spíše ze standardních situací. Po jedné z nich už zvedali ruce nad hlavu, ale Ondráček předvedl doslova zázračný zákrok. Po půl hodině hry našel centr Ponikelského hlavu Vondrouše, který však mířil těsně vedle. O chvíli později se na domácího gólmana řítil Valášek, ale nedal. Když už to vypadalo, že se do kabin půjde za bezbrankového stavu, našel Vondrouš kolmicí za obranu rychlého Petráčka, který se tváří v tvář domácímu gólmanovi nemýlil – 0:1.

Po změně stran se čekal nátlakový fotbal domácích. Proti byl ale v 54. minutě Petráček, který se individuálně prosadil přes domácí obránce a Kukal neměl šanci – 0:2. Chlumec se tlačil do zakončení hlavně přes křídelní prostory. Po hodině hry vytáhl Ondráček znovu zákrok z kategorie zázračných, když zlikvidoval hlavičku z malého vápna. V minutě 73. mohl utkání definitivně rozhodnout Vondrouš, ale ve 100% šanci selhal. To Častvaj v 75. minutě se svou šancí naložil o mnoho úspěšněji, když nekompromisně zakončil Jiráskovo prodloužení hlavou – 0:3. Navíc se v 83. minutě dostal po rohovém kopu k míči Holub a chladnokrevně zakončil ke vzdálenější tyči – 0:4.

Slavia HK – Náchod 0:4

Po vyrovnaném úvodu začali přebírat otěže zápasu hostující fotbalisté. V 17. minutě se po centru Simona natahoval Rojšl, jenže míč netrefil přesně. Po půl hodině hry vystřelil Malý a jeho pokus domácí gólman vyrazil. Ve 34. minutě se už aktivnější hosté dočkali. Szabo vysunul Malého, ten utekl domácí obraně a křížnou střelou poslal Náchod do vedení – 0:1. Ve 42. minutě se odhodlal k dalekonosné střele Brich, ale domácí brankář se překvapit nenechal. Hned vzápětí se pěkně uvolnil Hlava, jeho centr domácí brankář vyrazil, Malého dorážka však k pojistce nevedla. Těsně před odchodem do kabin vystihl přihrávku domácích Szabo, vysunul Simona, jenže míč se dostal na kopačky Hradeckých. Malý však domácímu stoperovi míč sebral, obešel brankáře a dal na 0:2.

Hned v úvodu druhé půle si neporadil s vybíhajícím brankářem hostující Rojšl, vzápětí tentýž hráč našel Simona, po jehož střele zvonila tyč domácí branky. V 67. minutě Simon našel za domácí obranou Malého, ten obešel brankáře a centrem hledal Rojšla, jehož hlavička však postrádala přesnost. V 71. minutě sehráli Náchodští pěknou kombinační akci, kdy Moravec vysunul Malého, který nesobecky vrátil míč Simonovi, a ten se před prázdnou brankou nemýlil – 0:3. Na konečných 0:4 upravoval Náchod v 83. minutě. Hlava zatáhl míč, přihrál Szabovi, jenž šajtlí našel Rojšla, který se tentokrát nemýlil – 0:4.

Hořice – N. Město n. Met. 3:0

Fotbalisté Nového Města nad Metují nezvládli ani druhý venkovní zápas a co hůře, opět nevstřelili branku. V první půli se hrál opticky vyrovnaný fotbal, více brankových příležitostí si však vypracovali domácí, v koncovce však selhali.

Po změně stran převzali domácí iniciativu a tu dokázali konečně vyjádřit i brankově. Bezbrankový stav zlomil hned ve 47. minutě Vávra a vaz zlomil hostům definitivně až deset minut před koncem utkání Kuneš – 2:0. Na konečných 3:0 upravoval v nastaveném čase Rozsévač.

Týniště – Broumov 3:2

V 9. minutě dostal míč do brejku hostující Schubert, jenže jej zbytečně zasekl a z otočky mířil mimo. Skóre se tak měnilo ve 14. minutě na druhé straně, kdy šli domácí z ojedinělého útoku do vedení 1:0. Broumov mohl odpovědět ve 22. minutě, jenže Svobodův centr trkl Hanzlík těsně vedle branky. O chvíli později prošel obranou Týniště Schubert, svou střelou ale domácího brankáře nevystrašil. Po půl hodině hry se opět dostali do útoku domácí, první střelou z dálky se ještě neprosadili, z následné dorážky ale už ano – 2:0. Na poločasových 2:1 snížil ve 39. minutě Hanzlík, který se opřel do Svobodova centru – 2:1.

Zaslouženého vyrovnání se dočkal Broumov v 58. minutě, kdy byl těsně před vápnem nedovoleně zastaven Schubert a následný trestný kop proměnil ve vyrovnávací trefu Svoboda – 2:2. V 72. minutě však Broumov neodvrátil míč ve skrumáži před svou brankou a domácí rozhodli – 3:2.

Sestava Broumova: Drahorád – O. Gago, Štejnar, Šimon, Michálek (73. Lehotský) – Němeček (65. Novák), Wilke, Svoboda, Schubert (68. Dostál) – Hečko, Hanzlík.

Černilov – Police n. Met. 4:2

V Černilově připravily divákům oba celky hodně atraktivní podívanou, neboť se servíroval otevřený fotbal. Hlavně v úvodu si domácí vytvořili několik příležitostí, jenže udeřilo na druhé straně. V 16. minutě otevřel skóre zápasu z penalty Klapkovský – 0:1. Černilov však inkasovaná branka nesložila a hned o tři minuty později srovnal Roubal, a ve 22. minutě otočil zápas ve prospěch domácích Šmied – 2:1.

Police šla do druhé půle s cílem rychle vyrovnat, jenže přišel pravý opak. Ve 49. minutě domácí opět díky Šmiedovi odskakují po pěkné akci na 3:1. Blízko snížení byl o chvíli později Bergman, jehož lob skončil na tyči. Definitivně pak poslal hosty do kolen v 58. minutě Matoušek – 4:1. Police pak změnila taktiku, začala nakopávat míče před domácí branku a po jedné takové akci snížil na 4:2 Šolc. Ve zbytku utkání se už domácí stáhli do defenzivy a zkušeně odolávali polickým nájezdům.

Sestava Police nad Metují: Bouška – Vik, Kudláček, Kollert (71. Dunovský), Rieger – Bergman, Jandík, Šolc (82. Tauc), Semerák – Mucha, Klapkovský.

Trutnov B – Náchod B 1:0

Derby rezervních celků Trutnova a Náchoda rozhodla jediná trefa. O ní se postaral ve 32. minutě domácí Groer – 1:0.
Sestava Náchoda B: Weisser – Moravec (77. Růžička), Rorbach, J. Vejprava, Král (72. Málek)– Bareš, T. Vejprava, Polák (55. Brožek), Pípek – Plšek, Vaněček.

20.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

KLAUDIE ŠŤASTNÁ z Jetřichova přispěchala na svět 13. listopadu 2017 v 11.38 hodin. Její míry byly 2525 g a 46 cm. Rodiče Petra a Milan mají doma ještě dva chlapečky tříletého Damiána a dvouletého Michaela.
7

Právě jsme se narodili - listopad 2017

Soud s Lukášem Nečesaným, 20.11. 2017
18

Lukáš Nečesaný je nevinen, rozhodl nový senát

Zima vystrčila drápky, pozor na náledí

Královéhradecko - Zima vystrčila drápky. Řidiče na Královéhradecku trápí namrzlé silnice a sněhové jazyky. Kolem sedmé hodiny blokovala silnici mezi Hořicemi a Jičínem dopravní nehoda.

Ustupovat zlu je špatně. Ale když jde o děti?!

Východní Čechy - Zlu a hloupé rasové nenávisti nesmíme ustupovat. Je tu ale jedno velké ALE: Pokud nejde o děti, jako se tomu stalo v případu xenofobních komentářů proti tablu teplických prvňáčků.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Ve Velkém Poříčí se na závěr čepovala desítka

Náchodsko - Poslední podzimní kolo měli o víkendu na programu fotbalisté v Krajském přeboru i v I. A třídě, v nejnižší krajské soutěži, I. B třídě, už byly na programu pouze dohrávky odložených zápasů.