Prozraďte mi, kdy jste začali s přípravami?
Začali jsme v květnu loňského roku, kdy jsme se se zástupcem AC Sparta Praha Jirkou Novotným domluvili na pevném datu uskutečnění akce.

Měli jste od začátku jasnou představu o tom, jak by měly oslavy vypadat, nebo se to vyvíjelo za pochodu?
Od začátku jsme měli představu, že chceme, aby se tam prezentovalo co nejvíce současných a bývalých hráčů od mládeže přes dospělé až po starou gardu. Chtěli jsme, aby se divákům ukázali hráči, kteří v Broumově vyrůstali a dnes působí jinde.

Kolik lidí se na přípravách podílí?
Máme tým šesti lidí. Kromě mě je to Renda Herzán, starosta a prezident klubu Jaroslav Bitnar, Jiří Martinec, Robert Frydrych a Petr Možný.

Každý máte na starosti něco, nebo všichni všechno?
Ne. Máme to rozdělené. Já jsem spolu s Jirkou Martincem zařizoval týmy, Robert Frydrych má na starosti děti, starosta hosty, Petr Možný vše kolem hřiště a Renda propagační věci a večerní kulturní program.

Dá se vypíchnout něco, co vám nadělalo nejvíce vrásek?
Lehké nebylo dát dohromady seznam pozvaných hostů a pak kontakty na všechny současné a bývalé hráče, kteří by se tam měli představit. Pro nás je ale nejdůležitější, aby vyšlo počasí.

Na závěr mi prozraďte, na koho se mohou návštěvníci těšit?
Předně bych moc chtěl poděkovat všem, kteří se na přípravách podíleli, ať to byli lidé z firem, či různých institucí. Ale zpět k otázce. Těšit se mohou na celodenní program, ve kterém uvidí broumovské odchovance, kteří něco dokázali. Ať už to je Pavel Krmaš, Ondra Herzán, Dan Zinke, Jirka Lindr a další. Návštěvníci také uvidí vyhlášení a ocenění legend broumovského fotbalu, chceme ocenit také ty, kteří se podíleli na rozvoji broumovského fotbalu. Oceněných ale bude celá řada. V zápase starých gard se v dresu Sparty Praha představí třeba Julius Bielik, Jozef Chovanec, Václav Koloušek, Luděk Stracený, nebo majitel čtrnácti ligových titulů Jiří Novotný. Večer po skončení zápasu je připravena taneční zábava s jičínskou skupinou Remake Revival a broumovskou kapelou Mamut s.r.o.