Bez trénování dlouho nevydržel. Ve svém bydlišti Havlovicích dovedl počátkem července domácí tým až do finále Havlovického poháru, jeho svěřenci nakonec obsadili velmi slušnou stříbrnou pozici.


Bývalý hráč Náchoda, Úpice nebo Velkého Poříčí vede nově lavičku Jiskry Česká Skalice, účastníka krajského přeboru mužů.


Petr Záliš:
Romane, jak jste se dostal k trénování fotbalistů České Skalice?


Roman Čáp:
Měl jsem několik nabídek z různých klubů. V první chvíli jsem nevěděl, jestli si dám přestávku a budu se více věnovat rodině nebo kývnu na nabídku České Skalice. Nakonec jsem se dohodl s vedením skalického klubu na roční smlouvě, je to pro mě výzva.


V jakém stavu jste mužstvo v létě přebíral?


Trenér Lokvenc zde odvedl velký kus práce. Viděl jsem Skalici ve třech jarních mistrovských zápasech, sešli jsme se s hráči už i na tréninku. Tým má obrovský potenciál, kádr je mladý. Teď bude hlavně záležet na tom, jak se hráčům bude chtít pracovat.


S jakými cíli zahájíte nový ročník krajského přeboru?

Nejdříve hodláme získat nějaké body a nestresovat se bojem o záchranu. Chceme hrát dobrý fotbal a pohybovat se v horních patrech tabulky krajského přeboru, abychom do České Skalice přilákali hodně spokojených diváků.


Kádr skalického týmu jistě dozná změn. Můžete už nyní prozradit, kdo by měl tým posílit?


Do letní přípravy by mělo naskočit hned několik nových hráčů. Některé posily jsou ještě v jednání, zatím je předčasné o tom hovořit.


Dříve jste trénoval mládež, nyní vedete dospělé. Je v tom nějaký zásadní rozdíl?


Já si myslím, že je dobré vyzkoušet si trénovat různé kategorie. Mezi starším dorostem a dospělými velký rozdíl nevidím, naopak si myslím, že tato práce je velmi podobná. Trenér staršího dorostu by podle mého názoru měl v klubu úzce spolupracovat s koučem dospělých.


Vraťme se na závěr k Vašemu jarnímu působení v Náchodě: kdyby v budoucnu přišla nabídka na trénování náchodského áčka, šel byste do toho znovu?


Za současné situace a za stávajícího vedení klubu toto nepřipadá v úvahu. Na náchodském fotbalu mi záleží, cítím se být Náchoďákem, ale po tom všem, co se odehrálo po „kauze Kopecký - Čáp“, to nejde.


Možná by stálo za zamyšlení i to, proč kvalitní trenéři z Náchoda odcházejí do jiných klubů. Havlíček s Vojnarem jsou v Letohradu, Vejprava působí v Broumově, Klemenc v Novém Městě. Hráči z blízkého okolí působí v klubech vzdálených několik desítek kilometrů, na druhou stranu do Náchoda dojíždějí fotbalisté podobné kvality.