Velké sousto si ukousli fotbalisté Červeného Kostelce, kteří ve středečním přípravném utkání hostili divizní tým Náchoda. Domácí sice nebyli výrazně horším mužstvem, Náchodští je ale nemilosrdně trestali za každou chybu.

Červený Kostelec – Náchod 0:6 (0:2)

Domácí začali proti ne zcela kompletnímu diviznímu Náchodu odvážně a byli mu vyrovnaným soupeřem. Hosté měli sice častěji míč na kopačkách, dlouho se ale do nebezpečného zakončení nemohli dostat. Až v 10. min. přišla krásná kolmice za domácí obranu, Sedláčkovo stažení na hranici vápna a hosté měli výhodu trestného kopu ze zajímavé vzdálenosti. Havrda ale kosteleckou branku přestřelil. Vyloženou šanci pak na druhé straně promarnili domácí, kteří netrefili zcela opuštěnou náchodskou branku. Ve 12. min. přišla další kolmice za kosteleckou obranu, Šťavíkův přesný centr našel nabíhajícího Malého, který otevřel účet utkání – 0:1. Po půl hodině hry se dostali domácí do dalších dvou vyložených šancí, a v obou případech to bylo po rohových kopech. Zvláště při druhém zákroku hosty podržel gólman Kasabov. Ihned poté založili Náchodští rychlý kontr, který zakončoval na 0:2 Sedláček. V závěru prvního poločasu neproměnili domácí další tutovku.

Krátce po změně stran pěkně zakombinovali Petr s Vondráčkem a Rompotl dával na 0:3. O další dvě minuty později dával Petr nadvakrát čtvrtý gól Náchoda. Odpor domácích rychle uvadal a v 67. min. se zapsal do listiny střelců také Gross – 0:5. Konečnou podobu dal výsledku v 70. min. Vondráček, který zakončoval přímočarou akci – 0:6.

Generálku před startem divize odehraje Náchod v sobotu od 10 hodin v České Skalici, Červený Kostelec čeká v neděli od 17 hodin Pohár KFS EUROFIN na půdě nováčka I. B třídy z Provodova.