Česká Skalice zaskočila Novou Paku

N ÁCHODSKO -Ve 28. mistrovském kole fotbalového krajského přeboru se trio zdejších týmů představilo v domácím prostředí.

4.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Koza

Česká Skalice – Nová Paka 4:2 (2:2). V České Skalici se představil asi dosud nejlepší soupeř. Domácí ho však parádně zaskočili a již v 8. min. šli po hlavičce Víta do vedení 1:0. Hostující Kazda sice ve 24. min. vyrovnal na 1:1, ale dvě minuty nato po rohu a následné dorážce vrátil domácím vedení Eimer – 2:1. Do kabin se však šlo zásluhou Kalendy za stavu 2:2. Ve druhé půli už stříleli branky jen domácí. V 51. min. se parádně trefil Eimer a konečnou podobu dal výsledku v 73. min. Vít, který zužitkoval Eimerův únik.

Branky České Skalice: Vít 2, Eimer 2.

Sestava České Skalice: Čejchan – Goll, Čtvrtečka, Kožený, Zákravský – Zítko, Svoboda, Rýdlo, Voráček – Vít (90. Joneš), Eimer.
Náchod – Deštné – Libáň 2:4 (2:3). Úvodních dvacet minut se hrálo pod taktovkou domácího týmu, ten však svůj tlak nedokázal využít. Zkušení hosté tak udeřili ve 13. a 28. min. Krátce po druhé brance snížil na 1:2 Suchánek. Horák pak vrátil hostům dvoubrankové vedení, Suchánek ale ve 42. min. uzavřel na poločasových 2:3. Po změně stran se domácí opět snažili o ofenzivní hru,v 57. min. dokonce nastřelili tyč, jenže z následného protiútoku inkasovali počtvrté. Ve zbytku utkání už domácí nenalezli recept na důslednou libáňskou obranu.

Branky Náchoda B: Suchánek 2.

Sestava Náchoda B: Strazzer – Franců, Vlček, Gross, Petr Zelený – Umlauf (70. Kalmán), Šimon, Pavel Zelený (77. Malý), Jirman – Udod, Suchánek.
Broumov – Olympia HK 3:0 (1:0). Utkání začalo oboustranně opatrně, přesto už v 10. min. pláchl domácí obraně hostující Kubelka, jeho střelu však zastavila tyč domácí branky. Domácí zahrozili poprvé ve 24. min., ale Pavel Růžička hlavičkoval po rohu jen těsně vedle tyče. Krátce nato po sólu Huška střílel Harasevič, jeho pokus ale směřoval opět jen vedle. Ve 32. min. se dostal do souboje s gólmanem hradecké Olympie Hušek, ale hostující brankář byl úspěšnější. Ve 44. min. se podařilo domácím rychle rozehrát trestný kop a Harasevičova táhlá střela překonala hostujícího gólmana – 1:0.
Druhý poločas začal oboustranně opatrně, ale domácí s přibývajícími minutami přebírali aktivitu. V 52. min. se dostal do velké šance Čihák, jeho lob ale mezi třemi tyčemi neskončil. V 55. min. Hanzlík dvakrát atakoval hostujícího gólmana, ale ten byl vždy úspěšnější. V 57. min. zachraňoval domácí Martin velkou šanci hostí. Na druhou branku se v Broumově čekalo do 60. min., kdy P. Růžička přehlavičkoval hostujícího gólmana – 2:0. V 70. min. Pavlův bratr Martin přeloboval brankáře a upravil na 3:0. Hosté měli ještě v 88. min. šanci, ale pokus mířící do šibenice broumovský Martin vytáhl. Utkání tak skončilo výhrou domácích 3:0.

Branky Broumova: Harasevič, P. Růžička, M. Růžčika.

Sestava Broumova: Martin – Harasevič, Vejprava, Panny, Louda – Hušek (65. Schubert), P. Růžička (77. Mucha), M. Růžička, Kuneš – Hanzlík (69. Štejnar), Čihák.

4.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Dopravní nehoda dvou osobních automobilů v Jaroměři.

Zaparkoval nárazem do auta a lampy

Přišli: M. Malý (vlevo stojí), po jeho levici M. Hofman, J. Mach (vlevo sedí), S. Polomský (uprostřed sedí) a J. Macháček (vpravo sedí). Děkovali předseda KFS V. Andrejs (vpravo stojí), předseda OFS P. Vítek (uprostřed stojí) a místopředseda OFS P. Vokál.