Českoskalické zápasy asi nudné nebudou

Náchodsko - Úvodními zápasy vstoupily do nového ročníku fotbalové I. B třídy tři regionální týmy.

21.8.2017

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Daniel Seifert

A hned první kolo ukázalo, že by to nemuselo být z jejich strany špatné počínání.

Malšovice – Česká Skalice 1:6

Hosté odjížděli k utkání do Malšovic s pokorou, přesto po úvodních deseti rozpačitých minutách začali přebírat iniciativu, kterou navíc dokázali vyjádřit i brankově. Bezbrankové skóre změnil po sedmnácti minutách hry Voráček, ve 26. minutě upravoval na 0:2 Hanel a za dalších deset minut už to bylo po brance Valeše 0:3. Hosté však nesundávali nohu z plynu a pět minut před přestávkou upravili Kozou na poločasových 0:4.

Do druhé půle však vstoupili hostující fotbalisté lehce nekoncentrovaní, čehož domácí hned ve 47. minutě využili – 1:4. Inkasovaná branka však Skalické opět probudila a Pšeničkou v 52., a Hanelem v 77. minutě uzavřeli svou obnovenou premiéru v krajských soutěží na vysokých 1:6.

Sestava České Skalice: Jakl – Koza, Berger, Vik, Pšenička – Šrajbr (75. Novák), Voráček, Hanel, Novotný (62. Panenka)- Valeš (68. Resler), Sedláček (81. Mertlík).

Opočno – Velké Poříčí 1:3

Hosté nastoupili v Opočně bez čtyř hráčů základní sestavy, přesto od začátku diktovali tempo hry. První důležitý moment přišel už v 5. minutě, kdy Hubka napálil míč do břevna, od něhož se balon podle hostů odrazil za brankovou čáru, domácí laik však gól z pozice asistenta rozhodčího neviděl. Na vedoucí gól si tak hosté museli počkat až do 39. minuty. To Vít poslal mezi obránce Sona, který udělal kličku brankáři a otevřel skóre zápasu – 0:1.

Také ve druhé půli měli hostující fotbalisté spoustu šancí, bohužel však pokulhávali v koncovce. Až v 63. minutě Hurdálek dával míč z malého vápna pod sebe a Dobýval upravil na 0:2. V 70. minutě však přišlo nedorozumění v zadních řadách hostů a Opočno snížilo na 1:2. Domácí rázem ožili, jenže je v 75. minutě uzemnil Dobýval, který se krásně trefil z velkého vápna – 1:3. Hosté pak ještě měli několik vyložených šancí, žádnou ale už neproměnili.

Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Lokvenc, Flaška, Kuneš, Novák – Danihel, Vít (58. Hanzl), Hubka, Hurdálek, Dobýval – Son (75. Gois).

Provodov – Solnice 1:1, na penalty 3:5

Domácí vstoupili do utkání hodně nervózně, a to se na jejich hře v první půli také projevilo.

Solnice byla naopak fotbalovější, jenže to ji v úvodu zápasu k ničemu nebylo. V 9. minutě totiž natáhl z pětatřiceti metrů domácí veterán Dřízal a Provodov šel do vedení – 1:0. Ani vedoucí branka nesetřásla z Provodova zbytečnou nervozitu, a tak se opět do hry dostala Solnice. Zaslouženého vyrovnání se hosté dočkali ve 39. minutě, kdy si po pěkné akci srazil nešťastně míč do vlastní branky domácí Vítek – 1:1.

Až při vstupu do druhé půle nechali domácí nervozitu v kabině a převzali nad utkáním iniciativu. Provodov si vytvořil několik velmi dobrých příležitostí, jenže je neproměnil. Tu největší spálil kanonýr D. Hlava, který šel sám na gólmana, toho přehazoval, jenže přehodil i branku. Zápas tak nakonec dospěl do penaltového rozstřelu, ve kterém byli šťastnější a přesnější hosté ze Solnice.

Sestava Provodova: Voborník – Bogusz (46. Dudek), Punar, Vlček (68. Samko), Vítek (80. Zelený) – Nožka, Goll (66. Bek), Kratěna, Dřízal – Kuru, D. Hlava.

21.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

KLAUDIE ŠŤASTNÁ z Jetřichova přispěchala na svět 13. listopadu 2017 v 11.38 hodin. Její míry byly 2525 g a 46 cm. Rodiče Petra a Milan mají doma ještě dva chlapečky tříletého Damiána a dvouletého Michaela.
7

Právě jsme se narodili - listopad 2017

Soud s Lukášem Nečesaným, 20.11. 2017
18

Lukáš Nečesaný je nevinen, rozhodl nový senát

Zima vystrčila drápky, pozor na náledí

Královéhradecko - Zima vystrčila drápky. Řidiče na Královéhradecku trápí namrzlé silnice a sněhové jazyky. Kolem sedmé hodiny blokovala silnici mezi Hořicemi a Jičínem dopravní nehoda.

Ustupovat zlu je špatně. Ale když jde o děti?!

Východní Čechy - Zlu a hloupé rasové nenávisti nesmíme ustupovat. Je tu ale jedno velké ALE: Pokud nejde o děti, jako se tomu stalo v případu xenofobních komentářů proti tablu teplických prvňáčků.

Jak vybavit malý dětský pokoj?

Bydlíte v malém panelákovém 3+1, máte dvě děti a nevíte, jak je obě vměstnat do malého dětského pokoje? I na malém prostoru se dají dělat zázraky, jen je potřeba při zařizování dětského pokoje trochu přemýšlet!

Ve Velkém Poříčí se na závěr čepovala desítka

Náchodsko - Poslední podzimní kolo měli o víkendu na programu fotbalisté v Krajském přeboru i v I. A třídě, v nejnižší krajské soutěži, I. B třídě, už byly na programu pouze dohrávky odložených zápasů.