Další ofenzivní paráda. Malý nasázel Letohradu čtyři góly za poločas

Náchod – Divizní fotbalisté Jaroměře prohráli další přípravné utkání, tentokrát nestačili na posílenou hradeckou juniorku.

16.2.2016

NÁCHODSKÝ útočník Martin Malý (ve světlém) zatížil konto divizního Letohradu čtyřmi brankami.Foto: Zdeněk Majer

To Náchod opět nezklamal a opět příznivcům servíroval gólové hody. V přetlačované s Letohradem bylo nakonec k vidění devět branek. Žádná naopak nepadla v souboji Provodova a Černilova.

Hradec Králové juniorka – Jaroměř 2:0 (2:0). Domácí nastoupili v sestavě posílené o dva hráče druholigového áčka (Shejbal, Javůrek) a od začátku byli lepším týmem.

První gól vstřelil krásnou ranou zpoza vápna domácí Shejbal. Druhý gól padl po rohu Jaroměře a rychlém brejku domácích, když Danilo z 35 metrů krásně přehodil vyběhnutého Richtera. Obrovskou šanci snížit měl v poslední minutě první půle Kilevník, ovšem po krásné křídelní akci střílel z hranice vápna pouze nad domácí branku.

Druhý poločas byla hra více vyrovnaná a Jaroměř se stále častěji dostávala na dostřel domácí branky. Posledních patnáct minut byla pro domácí ligovou juniorku dokonce více než vyrovnaným soupeřem. Obrovskou šanci na zasloužený a čestný úspěch neproměnil v 85. min. po krásné akci Škody s Kilevníkem jaroměřský Štajer.

Miloš Exnar, trenér Jaroměř: „Dnešní zápas byl další výbornou prověrkou na divizní soutěž. Vzhledem ke kvalitě soupeře jsme přistoupili ke hře v obranném bloku. Dnes jsme byli nebezpečnější po stranách hřiště. Stále musíme pracovat na agresivitě v soubojích jeden na jednoho."

Sestava Jaroměře: Richter (46. Ondráček) – Horák, Ruml, Hrabík, Knap – Štajer, Ruprich (65. Exnar), Krahulec, Kilevník – Škoda, Hašek (60. Petráček).

Náchod – Letohrad 5:4 (0:2). Fotbalisté Náchoda jdou ve druhé fázi přípravného období do těžších utkání. Tím prvním měl být, a také nakonec byl, po podzimu jedenáctý celek Divize C, Letohrad.

Vstup do utkání se domácím vůbec nepovedl. Už v první minutě nechali Náchodští v malém vápně osamoceného Kabourka, který bez větších potíží překonal Baláže – 0:1. O deset minut později byli domácí blízko vyrovnání, Simonův centr z pravé strany ale zastavila tyč letohradské branky. Po čtvrt hodině hry však přichází další chyba v domácí rozehrávce a Kabourek znovu trestá – 0:2.

Po změně stran však Náchod začal soupeře přehrávat a navíc to dokázal vyjádřit i gólově. V 67. min. vrací domácí do hry Malý a o tři minuty později srovnává skóre Rompotl – 2:2. Nabuzený Náchod dál tepal do svého soupeře a za dalších sedm minut už po druhé trefě Malého domácí vedou – 3:2. Náchodský útočník byl v sobotu při chuti a v 79. min. kompletuje hattrick – 4:2. Pět minut před koncem pak Malý přidává i svůj čtvrtý gól zápasu – 5:2. Poslední pětiminutovku však svěřenci trenéra Panenky vypustili a dovolili soupeři utkání zdramatizovat. V 86. min. Valášek koriguje na 5:3 a na konečných 5:4 snižuje v 90. minutě Lorenc.

Provodov – Černilov 0:0. První poločas se odehrával za platonické převahy hráčů Provodova, ti si však příliš brankových šancí nevypracovali. Ke konci poločasu paradoxně zahrozil Černilov, vylámal si však zuby na výborně chytajícím Vachovi. Ve druhé půli se role na hřišti otočily. Více ze hry měl Černilov a provodovská hra se opět utápěla v nepřesnostech. Nezáživné utkání tak skončilo zaslouženě bez branek. (jl, mr)

16.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Jaroměři nepomohl ve Wikov aréně ani hattrick Hlavničky

Jaroměř. Ilustrační snímek.

Páteční svátek oslaví v Důstojnické besedě oceněním občanů při Galavečeru

Běžkařské stopy vedou do Jestřebích hor, na sjezdovky můžete i do Teplic

Náchodsko, Jičínsko - Ačkoliv se zdejší sněhové podmínky nemohou vyrovnat poměrům blízkých Krkonoš nebo Orlických hor, tak i na Náchodsku mají sportovci možnost věnovat zimním sportům. Nejlepší podmínky pro sjezdové lyžaře nabízí Skiareál Kamenec v Teplicích nad Metují, který jako jediný na Náchodsku disponuje sněžnými děly. Nabízí dvě denně rolbou upravované, uměle zasněžované sjezdové tratě o délce 500 metrů.

Byt jako investice? Splátky vás vyjdou dráž

Sníte o vlastní nemovitosti, která bude vydělávat za vás? Fajnová myšlenka, ale neoplýváte-li tučným kontem, vše si pořádně spočítejte. Cesta k úvěru bude totiž náročnější. Tedy pokud přiznáte váš skutečný záměr. Zda se takový úvěr vyplatí, přibližuje Lucie Drásalová, hypoteční analytička Partners.

Obětavý hasič zachránil ženu z potoka a stal se Mladým hrdinou

Police nad Metují - Zdánlivě všední pondělní ráno se nesmazatelně zapsalo do života studenta Tomáše Jirmana z Radešova. Při své cestě do školy si v tu dobu sedmnáctiletý Tomáš v místním potoce všiml něčeho neobvyklého. „Přišel jsem k zábradlí a uviděl ležet starší ženu v potoce. Vedle ní ležela hůl,“ popisuje svůj zážitek.

Svitavy neměly v Kostelci žádnou šanci

Náchodsko - Prvoligové volejbalistky Hronova se ještě nedávno vyhřívaly na výsluní, jenže v prvním listopadovém víkendu prohrály hladce oba zápasy na palubovce Střešovic a o uplynulém víkendu ztratily body doma také s Moravskou Slavií Brno.