Dane, můžete samotný projekt představit?
Jedná se o projekt, který se bude odehrávat v mateřských školkách a na menších školách v Náchodě. Spočívat to má v tom, že trenéra čeká objíždění škol a školek, kam si vždy přiveze své náčiní, které bude na daný den potřebovat a s dětmi přímo ve školce či škole povede sportovní kroužek. Kroužek chceme zaměřit na všeobecný sportovní rozvoj dětí. Každá výuka bude vedena tak, aby se děti bavily a měly radost z toho, že sportují. Vzhledem k tomu, že si za dětmi přijedeme přímo do školského zařízení, odpadá rodičům starost s přepravou dětí, což je pro ně přijatelnější. Velice důležité pro samotné děti bude také to, že zůstanou v prostředí, které jím není cizí a kde mají kamarády.

Co si v tomto projektu dáváte za cíl?
Dnes je bohužel uspěchaná doba a mnoho rodičů nemá čas, aby s dětmi sportovalo. Proto jsem se rozhodl založit v našem městě a v tomto kraji naprosto ojedinělý projekt, který dá dětem základy každého sportu a naučí je všestrannosti. Obezita a různé disbalance u dětí v současné době hodně rostou a my s tím chceme bojovat.

V úvodu jste zmínil, že chcete objíždět předškolní i školní zařízení, jaké věkové hranice jste si vymezili?
Projekt je určený pro všechny děti od 3 let do 11 let. Neděláme rozdíl mezi pohlavími. Jsme rádi, když s námi budou sportovat i děvčata.

Co se děti v projektu naučí?
My dáme dětem základ sportu. Naučíme je běhat, skákat, házet či chytat míč, ale co hlavně, naučíme je, aby měly radost z toho, že sportují. Aby se těšily pokaždé, když na kroužek půjdou.

Jak toho chcete docílit?
Už v úvodu jsem zmínil velké množství pomůcek, které získáme díky našim partnerům. Děti mají krátkou dobu soustředění, proto musí být výuka pestrá a zábavná. Žádný dril ani stres.

Kdy to celé chcete spustit?
Projekt začne v druhé polovině září a ve všech zařízeních bude jednou týdně. Délka jedné výuky je stanovena maximálně na 60 minut.

Celý projekt je pod záštitou FK Náchod, povedou ho také jeho trenéři?
Ano povedou. Budeme pak samozřejmě rádi, když si ty nejšikovnější děti najdou cestu právě k nám, do FK Náchod. Předem ale zdůrazňuji, že nikoho nechceme nutit, rozhodnutí bude čistě na rodičích a samotných dětech.

Jaká zařízení v Náchodě a přilehlém okolí s vámi do této spolupráce vstupují?
K dnešnímu dni máme z mateřských škol: Běloves, Plhov, Březinku, Vančurovu a Provodov – Šonov. Ze základních škol to pak jsou: Provodov – Šonov, Dolní Radechová, Drtinovo náměstí a Běloves. Máme rozjednané i jiné školy a školky, ale uvidíme, jak dopadnou další jednání.

Je nějaká šance, jak mohou rodiče své děti do projektu zařadit přímo?
Samozřejmě je. Na našich webových stránkách: www.bavimesesportem.cz máme sekci „Přihlášky" – tam stačí vyplnit údaje a my vás tak zaevidujeme. Popřípadě může zavolat na telefonní číslo 723 583 821.

Budete v rámci této činnosti pořádat i další akce pro děti?
Ano. Budeme se snažit pořádat tradiční dětské akce jako je den dětí, čarodějnice, každoročně pak pořádáme Grassroots day, což je evropský den fotbalu a hlavně v roce 2014 bychom rádi uspořádali příměstský tábor na celé prázdniny. Na závěr bych velice rád poděkoval všem partnerům našeho projektu. Vážíme si vaší spolupráce a budeme doufat, že nám i nadále zachováte přízeň. (mr, dop)