Derby na Babí skončilo zlomeninou a šťastným vítězstvím domácích

Náchodsko /FOTOGALERIE/ – Nedělní program krajských fotbalových soutěží mužů přinesl4. září dvě prestižní okresní derby. To první bylo k vidění v Jaroměři, kde domácí tým přivítal v dalším kole I. A třídy Červený Kostelec. Druhé okresní derby mohli diváci zhlédnout na Babí, kde v souboji týmů I. B třídy hrál Provodov.

6.9.2011

VEDOUCÍ gól okresního derby mezi Babím a Provodovem vstřelil domácí Tomáš Fidler (u míče) ve dvacáté minutě prvního poločasu. Foto: Zdeněk Majer

Broumov – Jičín 2:2 (1:1). V prvních minutách byl v Broumově k vidění vlažný fotbal. První střelecký pokus se datoval do 17. min., kdy pálil nepřesně domácí Pohl. O dvě minuty později ale už mířil přesněji Mucha, který po trestném kopu a skrumáži otevřel gólový účet zápasu – 1:0. Po půl hodině hry to zkoušel chytře Růžička, jeho padáček se ale snesl těsně nad břevno jičínské branky. Na poločasových 1:1 dával po rohovém kopu hostující Voldán.

Chvíli po změně stran utekl domácí obraně jičínský útočník, Martin v brance Broumova ale své spoluhráče podržel. Po hodině hry ale už byl krátký na další Voldánovu střelu – 1:2. V 68. min. ustál jičínský gólman několik střeleckých pokusů Broumova. V 79. min. ale už byl krátký na Štejnarovu hlavičku, která znamenala vyrovnání na 2:2 a dělbu bodů.
Sestava Broumova: Martin – Harasevič, Panny, Pohl, Hušek – Mucha, Schubert (61. Otta), Růžička (72. Hanzlík), Šimon (61. Štejnar) – Čihák (55. Semerák), Kotyza.

Česká Skalice – Nový Bydžov B 2:1 (1:1). Po debaklu v Jičíně nezačalo pro domácí dobře ani utkání s béčkem Bydžova, jelikož už v 6. min. se hosté střelou zpoza obránce dostali do vedení – 0:1. Hned po minutě mohl po rohu srovnat hlavou Goll, ale střela šla nad branku. Hosté se prezentovali aktivní, rychlou a kombinační hrou a domácí s nimi měli z počátku potíže. V 16. min. se hosté dostali k další šanci, ale tu zmařil dobrým vyběhnutím brankář Frinta. Ve 23. min. měli domácí smůlu, když z trestného kopu trefil Šmíd jen tyč. Hra se přelévala a hosté kontrovali další šancí ve 24. minutě. Diváci sledovali napínavé utkání a po půl hodině se mohli dočkat srovnání, když Kuneš vysunul Suchánka, ale ten sám před brankářem selhal. Přesto do poločasu byl stav nerozhodný, protože ve 41. min. Voráček důrazem vybojoval míč, nahrál Šmídovi, ten se uvolnil a přesně zakončil – 1:1.

Druhý poločas byli již domácí znatelně lepším týmem, hosté se soustředili spíše na bránění nerozhodného výsledku. Ve 48. min. mohl opět skórovat Šmíd, avšak jeho střela skončila těsně vedle. V 66. min. se připomněli hosté, jenže jejich nebezpečnou střelu vyrazil Frinta na roh. V 68. min. Kuneš vystřelil a brankář Bydžova s obtížemi vyrazil, z následujícího rohu Goll hlavou těsně minul. Domácí se branky dočkali v 83. min., když po rohu hlavou skóroval Voráček. Hosté mohli srovnat o pět minut později, ale jejich trestný kop skončil jen těsně vedle branky, a tak se Jiskra raduje z druhé domácí výhry.
Sestava Č. Skalice: Frinta – Chmelík, Kožený, Goll, Bareš – Suchánek, Kuneš, Židík, Belák – Voráček, Šmíd.

Další výsledky: Dvůr Král. B – Police n. Met. 7:1, Olympia HK – Kratonohy 2:2, Slavia HK – L. Bělohrad 4:0, Libčany – Lhota p. Lib. 2:0, Dobruška – Týniště 1:1, Nový HK – Rychnov n. Kn. 1:0.

Jaroměř – Červený Kostelec 1:2 (0:1). Už v 8. min. dostal dlouhý pas kostelecký Bárta. Z pravé strany se opřel z voleje do míče a poslal ho od tyče do branky – 0:1. Ve 20. min. vypálil z 20 metrů domácí Škoda, brankář Macek míč jen vyrazil. Kučera a Horák doráželi, ale míč do branky nepropasírovali. Ve 40. min. prošel středem obrany Jaroměře Hlava, ale Schejbal včasným vyběhnutím jeho šanci zmařil.

Hned po změn stran hlavičkoval po rohu Rejchrt, ale trefil jen brankáře. Ve 49. min. vyrazil Macek Škodovu střelu z dvaceti metrů. Vzápětí se ale domácí dočkali. Kašajík založil útok, přihrál Horákovi, a ten zleva prostřelil brankáře Macka – 1:1. V 59. min. vyrazil Schejbal střelu D. Škody po prudké přihrávce z levé strany. V 68. min. pálil Kašajík z dobré pozice vedle. V 70. min. brankář Macek jen vyrazil Ruprichovu technickou střelu z deseti metrů. Po následujícím rohu hlavičkoval Hořínek těsně nad. V 72. min. přihrál hostující Škoda do ideální pozice Scholzovi a ten z levé strany skóroval – 1:2. Ve zbytku utkání už zkušení hosté vítězství udrželi.
Sestavy – Jaroměř: Schejbal – Hrobský, Hořínek, Huňák (79. Rosuschan), Rejchrt – Kučera (76. Böhm), Michálek, Kašajík (86. Emlar), Ruprich – Škoda, Horák. Červený Kostelec: Macek – Bárta, Liška, Havlíček, Gross – Kovačík (89. Fišer), Škoda, Vlček, Janko – Hlava (62. Scholz), Matha (46. Čáp, 89. Vála).

Další výsledky: Kostelec n. O. – Roudnice 4:1, Kunčice – Předměřice 3:2, Černilov – Doudleby n. O. 3:1, Přepychy – Chlumec n. C. 1:0, Vrchlabí – Třebechovice 3:1, Hořice – Ohnišov 2:1.

Babí – Provodov 3:2 (1:1). Okresní derby mělo svůj náboj a přilákalo 160 platících diváků. Prvních dvacet minut bylo tzv. „oťukávačkou“, ale bez brankových příležitostí na obou stranách. Tuto pasáž oživila 20. min., když hostující obraně utekl Fidler a poslal domácí do vedení 1:0. Hosté odpověděli ve 28. min., a po rohovém kopu vyrovnali na 1:1. Domácí Fidler utekl provodovským obráncům ještě ve 40. min., ale tentokrát už bez úspěchu, to ho vychytal hostující brankář.

Druhý poločas začal ve znamení provodovské převahy v poli a bylo otázkou času, kdy rozhodnou o držiteli bodů. Domácí hráči tuto dvacetiminutovku pravdy se štěstím přežili a poté se hra v poli vyrovnala. V 70. min. varoval hosty střídající dorostenec Roztočil, který zakončil samostatný únik těsně vedle branky, ale o dvě minuty později, po chybě hostujícího zadáka Bensche, již poslal domácí do vedení 2:1. Domácí, vědomi si kvalit soupeře, se štěstím bránili a o výsledku rozhodli v 76. min., když Svobodovo dlouhé vhazování, uklidil k tyči Václav Balek a bylo to 3:1. O minutu později byl vyloučen domácí Svoboda, který uviděl druhou žlutou kartu a hosté hráli přesilovku. Provodovští vrhli všechny síly do ofenzivy a po hrubé chybě domácího brankáře zdramatizovali závěr utkání a snížili na 3:2. Hektický a nervozní závěr byl poznamenán nešťastným okamžikem, to střídající provodovský Krombholz nezkušeným a dle názoru rozhodčího i delegáta utkání, surovým zákrokem, fauloval babského Voborníka a zřejmě si při tomto zákroku zlomil nohu. Navíc byl ještě vyloučen.
Sestavy – Babí: J. Balek – Schrötter, Hátaš, Ducháč, Novotný (70. Vejprava ml.) – Svoboda, V. Balek, Perger, Umlauf (46. Roztočil, 88. Braha) – Voborník, Fidler. Provodov: Voborník – Zelený, Dudek (75. Samko), Bensch, Malý – Müller, Výborný, Dřízal, Vrabec (62. Krombholz, 89. Duš) – Pařízek, Khun (46. Fric).

Další výsledky: Lokomotiva HK – Nové Město nad Metují 5:1, Malšovice – České Meziříčí 0:0, Deštné v Orlických horách. – Častolovice 6:0, Probluz – Vysoká nad Labem 2:6, Černíkovice – Opočno 3:1, Borohrádek – Hlušice 4:0. (vv, mr, mich, ps)

6.9.2011 VSTUP DO DISKUSE
Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Obrat v zápase režíroval Klesl

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda zvládli další klíčový podzimní zápas, když na domácí palubovce přehráli Zlín.