Třaskavé okresní derby bylo k vidění v nedělním podvečeru v České Skalici, kde domácí přestříleli rivala z Provodova.

Velké Poříčí – Vamberk 4:0

Po středečním pohárovém vyřazení od Červeného Kostelce si Velké Poříčí spravilo chuť v soutěžním utkání s Vamberkem.

A hosté poprvé inkasovali už po dvanácti odehraných minutách. To se dostal k odraženému míči domácí Son, prošel přes půl hřiště a jeho přihrávku z úhlu na Dobývala si srazil jeden z vambereckých hráčů do vlastní sítě – 1:0. Poříčské vedení mohl o chvíli později navýšit Hurdálek, ani jednu ze svých dvou příležitostí však nevyužil. Pojistku tak přidal až v 19. minutě Dobýval, jenž hostům vystihl přihrávku, ve vápně si udělal dobrý den ze tří protihráčů a upravil na 2:0. Vedení mohli domácí ještě do přestávky navýšit minimálně o další dvě branky, své šance ale už neproměnili.

Hned na začátku druhé půle si domácí vytvořili další tutovku, tu s námahou odvrátil hostující brankář na roh, po němž se odražený míč dostal ke Goisovi. Jeho dělovka do chumlu hráčů se dostala k někomu z vambereckých fotbalistů, jehož nešťastný odkop skončil v síti – 3:0. V 57. minutě šel dlouhý míč za vambereckou obranu, poslední hostující stoper chtěl dát hlavou svému brankáři, jenže Danihel jeho úmysl vystihl a přehodil vyběhnutého gólmana – 4:0. Krátce po svém příchodu na hřiště měl dvě dobré šance domácí Vít, žádnou ale nevyužil, a tak se utkání už v poklidu dohrálo. Vamberk za celé utkání prověřil Vacha pouze jedinkrát, i proto si body v Poříčí nezasloužil.

Sestava Velkého Poříčí: Vacho – Zelený, Flaška, Lokvenc, Novák – Hurdálek, Hubka (66. Vít), Kuneš (82. Hanzl), Gois – Son (50. Danihel), Dobýval.

Česká Skalice – Provodov 5:3

První čtvrt hodina jasně patřila Provodovu, který se také už po pěti minutách hry ujal brankou Hlavy vedení – 0:1. O chvíli později Provodov zahodil další tutovku a poté se už hra začala postupně vyrovnávat. V 18. minutě se pak vyrovnalo také skóre, když na poločasových 1:1 srovnal Sedláček. Zbytek první půle se odehrával spíše uprostřed hřiště.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivně a zaslouženě šli také v 51. minutě po druhé trefě Sedláčka do vedení – 2:1. Provodovským sebevědomým však inkasovaná branka neotřásla a o chvíli později Vrabcem hosté srovnali na 2:2. Ve Skalici se hrál fotbal nahoru-dolů, což dvě stovky divákům jen kvitovalo. Hosté se ještě jednou ujali vedení (2:3), jenže to bylo z jejich strany v tomto zápase vše. V domácím dresu se totiž probudil kanonýr Valeš, který nejprve v 71. minutě srovnal na 3:3, v 78. minutě otočil na 4:3 a za dalších pět minut dal pečeť na skalické vítězství v poměru 5:3.

Sestavy – Česká Skalice: Jakl – Novotný, Kožený, Zítko, Koza (62. Novák) – Panenka (90. Resler), Voráček, Hanel, Šrajbr (88. Mertlík) – Valeš (89. Pácalt), Sedláček. Provodov: Voborník – Vrabec, Goll (46. Nožka), Čtvrtečka, Punar – Kuru, Dřízal, Kratěna, Khun – Vlček (76. Bogusz), Hlava.