KRAJSKÝ PŘEBOR

Česká Skalice – Rychnov nad Kněžnou 3:1 (1:0). Pár vteřin po začátku utkání měli hosté velkou šanci, avšak Krunčík míč vyrazil a dorážku domácí vykopli z branky. Skaličtí odpověděli ve 12. min., a to hned gólově. Diviš vystřelil a tečovaný míč skončil v brance – 1:0. Rychnov rozhodně nepřijel betonovat a dále hrál aktivně. Ve 32. min. byla Pohlova ruka ve vápně posouzena jako nastřelená a následná střela skončila na tyči domácí branky. I domácí měli další šanci, když ve 41. min. Diviš z výhodné pozice přestřelil.
Už ve druhém poločase mohl přidat po Divišově vysunutí gólovou pojistku Sedláček, ale trefil jen brankáře. Od této chvíle začali hosté Skalici přehrávat a vytvořili si převahu. Tlak Rychnova se stupňoval a vyústil v sérii šancí po 70. minutě, kdy nejdříve fantasticky zasáhl brankář Krunčík, poté domácí znovu zachránila tyč a další šanci opět zneškodnil brankář. Hosté se nadále snažili o vyrovnání a hráli vabank, což se jim vymstilo v 80. minutě. Pejchal nahrál Suchánkovi, ten přesně našel Diviše a pro něj už bylo lehké skórovat – 2:0. Hosté nadále hráli stylem „vše do útoku" a v 85. min. je z dalšího brejku potrestal svým třetím gólem Diviš – 3:0. Ani po této brance však Rychnovští nesložili zbraně a v 87. minutě aspoň korigovali na konečných 3:1.

Červený Kostelec – Broumov 3:2 (1:1). Po středečním pohárovém postupu Broumova přes Červený Kostelec do semifinále se v neděli čekala kostelecká odplata. Zatímco uprostřed týdne nebyl k vidění příliš pohledný fotbal, v neděli se v Kostelci hrálo nadprůměrné utkání krajského přeboru.
Do něj ale opět vstoupili lépe fotbalisté Broumova, kteří se už po sedmi minutách hry ujali vedení, když se prosadil Štejnar. Domácí s gólovou odpovědí příliš neotáleli a o čtvrt hodiny později vrátil zápas do rovnovážného stavu Martin Vít – 1:1. Ve zbytku první půle byli domácí mírně aktivnějším týmem, hosté naopak nevynechali jedinou možnost rychlého kontru. I přesto se ale do přestávky skóre neměnilo.
Podobný obraz hry byl k vidění také po změně stran. Když už utkání spělo k dělbě bodů, roztrhl se s góly pytel. Běžela 81. min. když dobře zahraný rohový kop způsobil zmatky v broumovské obraně a Vlček nekompromisně uklidil míč do sítě – 2:1. Prakticky hned po rozehrání dostali Broumovští výhodu standardní situace, kosteleckou obranou odvrácený míč padl přesně na nohu Zinkeho, jenž ho uklidil do sítě – 2:2. Ani nerozhodný stav ale nevydržel moc dlouho. Hned z první akce se blýskl pěknou akcí po pravé straně Vejman, jehož centr hledal ve vápně Martina Víta, ten byl však stažen a sudí nařídil pokutový kop. K němu se postavil sám postižený a bezpečně proměnil – 3:2.

Jaroměř – Olympia HK 2:1 (1:1). Obě mužstva začala opatrně, a tak se hrálo převážně ve středu hřiště. Ve 21. min. vypálil na branku hostů Svoboda, ale jeho bomba skončila těsně vedle. Ve 25. min. pronikl zleva do vápna Olympie Horák, ale i jeho střela šla vedle. Ve 38. min. zacentroval zprava Hořínek, Škoda však z dobré pozice nedokázal zakončit. Ve 44. min. zahrávali hosté přímý kop od postranní čáry a po zmatcích před jaroměřskou brankou doklepl míč do sítě Prokopec. Ve 45. min. poslal Ruprich přímý kop před branku hostů a Ponikelský ranou zblízka dopravil míč do sítě.
Po změně stran, v 54. min., zacentroval zleva Vlkanova a Hauptovu střelu k tyči Klofanda vyrazil. Další gólovou šanci dokázal Klofanda zlikvidovat Trnkovi. V 76. min. prošel zprava do šestnáctky hostů Strakatý, přihrál do šance Škodovi a ten poslal domácí do vedení – 2:1. V 81. min. měl další dobrou šanci Škoda, ale brankář Moník jeho střelu vyrazil. K většímu závěrečnému náporu už Jaroměř hosty nepustila.

I. A TŘÍDA

Police nad Metují – Ohnišov 3:1 (1:1). Na domácích hráčích byla zpočátku znát nervozita, která pramenila z důležitosti zápasu. Nakopávané míče neslavily úspěch, o čemž se hráči přesvědčili ve 28. min., kdy po pěkné akci a centru Klapkovského zajistil Polici vedení hlavičkující Hauk – 0:1. Domácí se dlouho z vedení neradovali. Ohnišov vyrovnal po brejku ve 36. min. zásluhou Kratěny, který postupoval sám na brankáře Kučeru a v koncovce se nemýlil – 1:1.
Vstup do druhého poločasu Polickým vyšel, po nepřímém kopu, který nařídil rozhodčí za malou domů, se z hranice penalty prosadil tvrdou ranou skrz zeď Jandík – 2:1. Hosté ve snaze o vyrovnání hrozili rychlými brejky, ale v koncovce se nedokázali prosadit. Naopak v 78. min. domácím opět pomohla standardní situace, kterou rozehrával Klapkovský a Panny hlavou upravil na konečných 3:1. V závěru zápasu byla ještě na obou stranách jedna šance, skóre se ale už neměnilo.
Sestava Police nad Metují: Kučera – Pášma, Šnábl, Kollert, Pavlů – Panny, Seidlman (80. Čermák), Schubert, Klapkovský – Hauk (89. Hejnyš), Jandík. (mr, vv)