V krajském přeboru mužů dojde opět k regionálnímu derby, když na půdu českoskalické Jiskry přijede ambiciózní tým Broumova. Nápravu za nepovedené vystoupení v úvodním kole naopak chtějí zjednat Červenokostelečtí, potvrdit cenný bod z hřiště hradecké Olympie má v plánu i náchodsko–deštenská rezerva.


Jiskra Česká Skalice – Slovan Broumov (NE 17.00). Prestižní souboj a navíc utkání dvou týmů, které v úvodním mistrovském kole zvítězily, to vše přinese vzájemný duel českoskalické Jiskry a broumovského Slovanu. „S trenérem Vejpravou se známe dost dlouho, Broumov udělal za poslední roky obrovský pokrok a je určitě jedním z nejlepších týmů celé soutěže,“ nešetří slova chvály na soupeře skalický lodivod Roman Čáp. Jedním dechem ještě dodává, že očekává oboustranně ofenzivní utkání, které se divákům určitě bude líbit. „Samozřejmě věřím, že v tomto utkání zvítězíme,“ věří v sílu svých svěřenců trenér Čáp. Ten by měl mít v utkání k dispozici kompletní kádr, malý otazník visí pouze nad Martinem Vítem. „Každým dnem se jeho víkendové zranění rapidně lepší, takže doufám, že bude připraven,“ uzavřel Čáp.


Podobný pohled na utkání má i trenér Broumova Jaroslav Vejprava. „Zápas určitě bude mít zvláštní náboj, s trenérem Čápem jsme spolupracovali, oba jsme hecíři, takže lze očekávat velmi dobré utkání,“ má jasno trenér Vejprava. Podle něj toto derby nebude mít favorita a rozhodne ho momentální forma i psychické rozpoložení. I tábor Broumovských hlásí pár šrámů, ty by však nikoho ze sestavy vytlačit neměly. „Ještě ale máme trénink, i na něm se může cokoliv přihodit, takže jasno bude až v neděli,“ dodal Jaroslav Vejprava.


TJ Červený Kostelec – FC Kostelec nad Orlicí (NE 17.00). Co napravovat má po prohře 1:5 v Broumově nováček z Červeného Kostelce, který doma hostí rovněž Kostelec, a to nad Orlicí. „V domácím prostředí bychom chtěli odčinit krutou porážku z Broumova. Musím říci, že mužstvo se poctivě připravuje a je odhodlané zvítězit,“ chválí svůj tým před nedělním duelem trenér Jan Jebavý. Ten by měl mít v den zápasu také příjemné starosti se sestavováním optimální jedenáctky. „Kádr je kompletní, bez zdravotních potíží,“ dodal trenér Jebavý.


FK Náchod–Deštné B – FC VTJ Milíčeves (NE 17.00). Nesmírně cenný bod urvala juniorka FK Náchod–Deštné v minulém kole na hřišti hradecké Olympie. Náchodskou rezervu čeká v neděli další nepříjemný soupeř, a to Milíčeves, která v úvodním kole zdolala Rychnov nad Kněžnou 2:1. Trenér náchodsko – deštenské rezervy se opět bude muset spoléhat na velmi mladý kádr, který však své možnosti naznačil už právě na hřišti Olympie. „Náš mladý tým podal velmi kvalitní a hlavně zodpovědný výkon,“ chválil své svéřence po úvodním utkání mistrovské sezony trenér Milan Vítek. Pokud jeho svěřenci naváží na týden starý výkon, mohou i tentokrát bodovat.