NÁCHODSKO - Fotbalové krajské soutěže měly na programu další mistrovské kolo.

24.9.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Lubomír Stehlík

Broumov – Doudleby n. O. 4:1 (2:0).

Utkání začali lépe hosté, kterým patřilo prvních deset minut, domácí pak začali lépe kombinovat a ve 14. min. Hitschfel pronikl do pokutového území a s míčem prošel až do branky – 1:0. Ve 26. min. centroval zleva Možný na Čiháka, který upravil na 2:0. Ve zbytku poločasu bylo k vidění více boje než fotbalovosti. Druhou půli začali lépe hosté, v 55. min. prokličkoval domácí obranou J. Kráčmer a snížil na 2:1. Dvě minuty nato utekl hostující obraně Hanzlík, ale jeho střela šla vedle. V 68. min. vybojoval na půli míč Hanzlík, jeho centr ale poslal Čihák jen do tyče. V 76. min. vystihl hostující rozehrávku Čihák, utekl po pravé straně a s jeho nabídkou si poradil Hitschfel – 3:1. Domácí ještě skórovali v nastaveném čase, když Mucha uzavřel na konečných 4:1.

Červený Kostelec – Náchod – Deštné B 4:1 (0:0).

Prvních pětačtyřicet minut sousedského derby nenabídlo početné divácké kulise moc pěknou podívanou. Hrálo se pouze mezi šestnáctkami a žádné z mužstev nevyvinulo větší aktivitu. Vše podstatné se odehrálo až v posledních pěti minutách prvního poločasu, kdy nejprve Liška postrčil ideálně míč Škodovi, ale ten pálil pouze do levé tyče Strazzerovy branky. V 45. min. šli hosté do rychlého brejku a Kocián musel hasit zahráním rohového kopu, po kterém Suchánek hlavičkoval těsně vedle branky. Ve druhých 45 minutách pak domácí nastoupili na trávník s větším odhodláním, zatlačili soupeře před jeho šestnáctku a přišlo i gólové vyjádření. V 60. min. Liška nádherně přihrál Korcovi a ten otevřel skóre utkání. O osm minut později si Bárta nadvakrát vyměnil míč se Škodou a nekompromisně poslal míč za Strazzerova záda. Hosté byli v hlubokém útlumu a domácí tak potrestali jejich naivitu. V 85. min. Liška nekompromisně zavěsil pod břevno – 3:0. Již v nastaveném čase domácí odchovanec v dresu Náchoda Jan Zelený přece jen rozesmutněl Čejchana a upravil na 3:1. To však nebylo vše, nebot Kalaš vyškolil dva obránce, brankář Strazzer však jeho střelu vyrazil, ale Liška byl na správném místě a uzavřel gólový účet na 4:1.

Česká Skalice – Rychnov n. Kn. 2:0 (1:0).

Již v 1. min. se do šance dostal Voráček, ale brankář hostí mu šanci zmařil. Ve 3. min. Valeš sklepl na hranici šestnáctky Blažejovi, který nekompromisně zavěsil. Poté hosté zahrozili rychlým brejkem, se kterým si ale Kasabov porazil. Ve 20. min. Valeš po přihrávce Blažeje těsně minul. Ve 38. min. a ve 40. min. selhal v zakončení Valeš, poprvé překopl, podruhé se vyznamenal hostující brankář. V 57. min. se opět vyznamenal brankář hostí Rýdlo, který zneškodnil vyloženou šanci Voráčka. Čtvrt hodiny před koncem střídající Lauermann těsně minul. V 80. min. vysunul Rýdlo Valeše, který tentokrát nezaváhal – 2:0.

Jaroměř – Kosičky 3:2 (1:0).

Po z obou stran opatrném začátku se dvacet minut převážně hrálo ve středu hřiště. Ve 23. min. vystřelil z 25 metrů domácí Horák a brankář Tomek na jeho ránu k tyči nedosáhl. Hosté po obdržené brance nerezignovali a dokázali si vytvořit mírnou územní převahu. Jaroměř ale hosty do šance nepustila. Druhá půle začala lépe pro Jaroměř. V 52. min. Křovák nacentroval a Valeš v pádu hlavičkou upravil na 2:0. Další Valešova hlavička po Horákově rohu skončila vedle. V 74. min. sebral aktivní Michálek míč obránci hostů, šel sám na branku a byl ve vápně faulován. Horák pak z penalty brankáře Tomka prostřelil. Zdálo se, že je rozhodnuto, ale hosté byli proti. V 70. min. poslal odražený míč za Schejbalova záda Samek a v 80. min. snížil po Schejbalově nedůrazném vyhěhnutí Donát. Hosté vrhli všechny síly do útoku, ale Jaroměř už vítězství ubránila.
Branky Jaroměře: Horák 2, Valeš – Samek, Donát.

Sestava Jaroměře: Schejbal – Severýn, R. Matějček, Hrobský, P. Matějček – Kučera (90. Svoboda), Jirka, Michálek, Horák – Valeš, Křovák (70. Bém, 90. Riegel).

Police n. Met. – Lázně Bělohrad 2:1 (1:0).

Ve vyrovnaném prvním poločase zahrával ve 44. min. Martinec trestný kop a Pášma hlavou otevřel skóre utkání – 1:0. Domácí promarnili v úvodu druhé půle dvě slibné šance a hosté trestali. V 53. min. po rohu nakrátko obešel Jezbera Hečku a srovnal na 1:1. V 74. min. přišel faul v pokutovém území na Čermáka, jenže Šnábl penaltu nedal. Vzápětí však Hanzl vybjoval míč, nahrál Patakimu, který upravil na 2:1. V 80. min. utekl Čermák, nacentroval na Kollerta, jenž trefil tyč. V 85. min. se ještě proti Hanzlovu trestnému kopu vyznamenal brankář hostí.
Branky Police: Pášma, Pataki.

Sestava Police: Kučera – Pášma, Hečko, Šnábl, Kollert – Pataki, Seidlman, Čermák, Pavlů (80. Kotyza) – Hauk (60. Hanzl), Martinec (78. Vít).

Hronov – Dohalice 3:3 (1:1).

Hosté zahrozili hned v úvodu utkání, kdy prudký centr z pravé strany prošel podél branky. V 7. min. se hosté ujali vedení, když první střelu stačil domácí brankář vyrazit, ale proti dorážce již byl bezmocný – 0:1. Deset minut nato přišla první pěkná akce domácích, když Lukášek zatáhl míč, ale jeho centr zlikvidoval brankář hostí. Hra Hronova byla v první půli chaotická a nepřesná. Po půlhodině hry přišel na hřiště Kubín a z jeho dlouhého autového vhazování vyrovnal Mladý. Vzápětí utekl po pravé straně agilní Lukášek, který našel nabíhajícího Baštu, ale jeho střelu hlavou brankář kryl. Deset minut po změně stran po dlouhém autu z bezprostřední blízkosti tělem doklepl míč útočník hostí – 1:2. V 67. min. se zdálo být utkání rozhodnuto, když po přímém kopu z levé strany hlavou upravili hosté na 1:3. Domácí tato branka probudila a dokázali v 70. min. Baštou snížit na 2:3. Domácí vrhli všechny síly do útoku a po faulu na Baštu, nařídil rozhodčí penaltu. Střela Valáška škončila na tyči, ale odražený míč Lukášek dorazil na 3:3. Na nerozhodném stavu již nic nezměnila ani střela Polomského, ani vyloučení hostujícího brankáře.

Branky Hronova: Mladý, Bašta, Lukášek.

Sestava Hronova: Lokvenc – Ansorge, Valášek, Šmíd, Slezák (65. Klabník) – Divíšek (30. Kubín), Lukášek, Mladý, Polomský – Bašta, Vít (46. Bensch).

Nové Město n. Met. - Loko Hradec Králové 4:4 (2:2).

V dalším domácím utkání chtěli domácí konečně naplno bodovat a hned ve 2. min. se dostali do vedení, když Hofman vysunul Valáška, ten posunul Zapletalovi, jehož střílený centr se s pomocí hostujícího obránce ocitl v síti – 1:0. Pak dvakrát střílel Macháček, ale bez efektu. Ve 13. min. hosté rychle rozehráli z poloviny hřiště a domácí obrana zaspala - 1:1. Město se tlačilo na polovinu hostů a ve 23. min. se po faulu na Lichtera kopala penalta, kterou Macháček se štěstím proměnil - 2:1. Domácí ovládli hru a měli další vyložené šance, které Macháček, Valášek ani Lichter nedali. Ve 39. min přišla ojedinělá standardka Lokomotivy, opět nedůrazná obrana a 2:2. Ve 43. min. ještě hosté trefili břevno prázdné branky. Ve druhé půli chtělo Nové Město strhnou vítězství na svou stranu, ale Macháček netrefil, a naopak hosté měli dvě šance, které zlikvidoval výborný Krunčík. V 68. min. přišla standardka Města, míč prošel k Prausovi a ten dal na 3:2. Ovšem za chvíli to bylo 3:3, když hostující hráč prošel okolo pěti domácích hráčů a překonal bezmocného Krunčíka. Domácí se ještě nadechli k závěrečnému náporu a Valášek v 84. min. po úniku z poloviny hřiště dal na 4:3. Novoměstští hráči se nepoučili z předchozích chyb a opět nedokázali odvrátit nakopnutý míč do šestnáctky a po faulu v 88. min. se kopala penalta, z které hosté srovnali na konečných 4:4.

Branky N. Města: Zapletal, Macháček, Valášek, Praus.

Sestava N. Města: Krunčík – Praus, Bogusz (45. R. Novák), Nejman, Kárník – Lichter, Chmelík, Zapletal, Hofman (45. M. Novák) – Valášek, Macháček.
8. kolo: Meziměstí – V. Poříčí 2:5 (1:1), Provodov – Hejtmánkovice 1:1 (1:0), Zábrodí – Martínkovice 5:1 (3:0), Teplice n. M. A – Police n. M. B 4:2 (2:2), Mezilesí – Božanov 6:1 (4:0), V. Jesenice – Machov 2:1 (1:1).

24.9.2007 VSTUP DO DISKUSE

Nahodil Náchod konečně motory?

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.