DIVIZE: Náchod vybojoval výhru v předposlední minutě

Chrudim/Náchod /FOTOGALERIE/ - Pohledné utkání rozhodla předposlední minuta, kdy centr domácího Petra od levé postranní čáry usměrnil za záda chrudimského gólmana Šorfa. Náchod - Chrudim 1:0.

14.11.2010

Pohledné utkání rozhodla předposlední minuta, kdy centr domácího Petra od levé postranní čáry usměrnil za záda chrudimského gólmana Šorfa.Foto: Zdeněk Majer

Náchod - Chrudim 1:0

V zápase padly ještě dva góly, první nebyl pro postavení mimo hru domácím uznán ve 30. min., podruhé se Náchodští zbytečně radovali v 75. min. po trestném kopu, který nechal sudí pro nesprávné postavení zdi opakovat.

Hosté měli jedinou vyloženou šanci, kterou v 51. min. zazdil po brejku Vácha.

V posledním podzimním utkání chtěli fotbalisté AFK Chrudim vydolovat v Náchodě alespoň bod a věru, moc jim k tomu nescházelo. Ještě v předposlední minutě byl bezbrankový stav, ale pak se ve skrumáži před Mrázkovou brankou prosadil náchodský Šorfa a vstřelil rozhodující gól zápasu na 1:0.

Svěřenci trenéra Pavla Jirouska tak přezimují s 26 body, Náchod má o bod méně. Kdyby Chrudimští doma zbytečně neztráceli se soupeři ze spodních pater tabulky (celkem prohospodařili 11 bodů), tak by mohli vesele mávat svým pronásledovatelům se ziskem 37 bodů, zatímco současný lídr Letohrad má 29 bodů (mimochodem, AFK na jeho hřišti zvítězil).

Ale jak známo, na kdyby se nejen ve fotbale nehraje…

Fakta – branka: 89. Šorfa. Rozhodčí: Průcha (Vodňany). ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. FK Náchod: Kobos – Šťavík, Škoda, Rompotl, Gross – Srkal (85. Petr), Vít, Hubka, Sedláček (69. Malý) – Vondráček, Šorfa (90. Pohl). AFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský (78. Klíma), Vladyka, Vodrážka, Holub – Vácha, Vágner.

(mr)

14.11.2010 VSTUP DO DISKUSE

Nahodil Náchod konečně motory?

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.