Náchod - Chrudim 1:0

V zápase padly ještě dva góly, první nebyl pro postavení mimo hru domácím uznán ve 30. min., podruhé se Náchodští zbytečně radovali v 75. min. po trestném kopu, který nechal sudí pro nesprávné postavení zdi opakovat.

Hosté měli jedinou vyloženou šanci, kterou v 51. min. zazdil po brejku Vácha.

V posledním podzimním utkání chtěli fotbalisté AFK Chrudim vydolovat v Náchodě alespoň bod a věru, moc jim k tomu nescházelo. Ještě v předposlední minutě byl bezbrankový stav, ale pak se ve skrumáži před Mrázkovou brankou prosadil náchodský Šorfa a vstřelil rozhodující gól zápasu na 1:0.

Svěřenci trenéra Pavla Jirouska tak přezimují s 26 body, Náchod má o bod méně. Kdyby Chrudimští doma zbytečně neztráceli se soupeři ze spodních pater tabulky (celkem prohospodařili 11 bodů), tak by mohli vesele mávat svým pronásledovatelům se ziskem 37 bodů, zatímco současný lídr Letohrad má 29 bodů (mimochodem, AFK na jeho hřišti zvítězil).

Ale jak známo, na kdyby se nejen ve fotbale nehraje…

Fakta – branka: 89. Šorfa. Rozhodčí: Průcha (Vodňany). ŽK: 0:2. Diváci: 300. Poločas: 0:0. FK Náchod: Kobos – Šťavík, Škoda, Rompotl, Gross – Srkal (85. Petr), Vít, Hubka, Sedláček (69. Malý) – Vondráček, Šorfa (90. Pohl). AFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský (78. Klíma), Vladyka, Vodrážka, Holub – Vácha, Vágner.