Po třech přípravných zápasech, prohře s Letohradem (0:4) a výhrách s mladoboleslavským dorostem (3:1) a s Rychnovem nad Kněžnou (2:0), čeká zítra dopoledne divizní fotbalisty Náchoda první ostrý zápas. V rámci prvního kola Ondrášovka cupu hostí ještě na jaře divizního souputníka a nyní už nováčka České fotbalové ligy, MFK Chrudim.

„Určitě nechceme dopadnout jako v posledním kole,“ připomíná vysokou náchodskou porážku na půdě Chrudimi v poměru 0:5 náchodský trenér Karel Havlíček. Ten podle svých slov rozhodně respektuje sílu soupeře, je si vědom jeho kvalit, na druhou stranu ale poukazuje na pohárová specifika. Navíc ve hře je v dalším kole velmi atraktivní soupeř, kterým je vítěz loňského Ondrášovka cupu, Mladá Boleslav.

Trenér Havlíček by měl mít proti Chrudimi už k dispozici Srkala s Vítem, kteří se vrátili z dovolených, na ni naopak odjeli útočník Sedláček a stoper Škoda. „Gross na náměstí pořádá turnaj v plážovém fotbale, takže s ním asi taky počítat nemůžu,“ dodává náchodský trenér.