Divizní fotbalisté Náchoda se dostávají do problémů

Náchod – Divizní fotbalisté Náchoda se opět dostávají do velkých problémů. Po dobře rozjeté první třetině odvetných zápasů přicházejí dvě porážky, které vracejí svěřence trenéra Hromádka do bojů o záchranu. Po týden staré prohře v Turnově zaznamenali náchodští fotbalisté porážku i doma proti Ústí nad Orlicí.

28.4.2014

PODHROTOVÝ záložník Náchoda Patrik Rompotl (v tmavém) během sobotního utkání domácích s Ústím nad Orlicí.Foto: Zdeněk Majer

Náchod – Ústí nad Orlicí 0:2 (0:0)
Hosté byli v sobotu v Náchodě v první půli mírně aktivnější i nápaditější, přesto první pětačtyřicetiminutovka nabídla nezáživný fotbal utápějící se v nepřesnostech. Jediný vzruch první půle nabídla 11. min., kdy hostující Brabec trefuje břevno domácí branky. Domácí v první půli zahrozili jen ránou Simona, která však mířila na střed branky a hostujícího gólmana nijak nevyděsila.
Sedm minut po změně stran se dostával po dlouhém odkopu gólmana Baláže do slibné šance domácí Rompotl, ústecká obrana však včas míč odvrátila na roh. O dvě minuty později domácí zbytečně ztratili míč na polovině hřiště, zpoza vápna napřáhl hostující kapitán Vaňous a trefil se perfektně – 0:1. Hned po rozehrání se tlačil do šance náchodský Plšek, který však s brankářem přeloboval i branku. Po první brance dostala hra jiný spád a najednou přicházely šance na obou stranách. V 56. min. to ze střední vzdálenosti zkoušel hostující Falta, Baláž se ale tentokrát překvapit nenechal. Nejblíže k vyrovnání byli domácí v 57. min., kdy Malého centr propadl až na zadní tyč k číhajícímu Simonovi, jehož ránu zastavila hostující obrana za už překonaným brankářem, gólem pak neskončil ani následný závar před ústeckou brankou. O chvíli později prošel přes půl hřiště Malý, jeho dobrá střela však mezi třemi tyčemi neskončila. V 77. min. domácí ostřelovali ústeckou branku, třikrát hosté střelecký pokus zablokovali, ten čtvrtý prošel, gól z toho ale nebyl. Rozhodnutí tak přinesla 80. minuta. Po Balážově faulu těsně před šestnáctkou si postavil míč k trestnému kopu hostující Vaňous a trefil se do podobného místa jako při své první trefě – 0:2.

28.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Navštivte svou okresní redakci Deníku, kde najdete formulář pro vaše přání.

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Konec ledna bude patřit nadějím

Náchod - Fotbalový oddíl FK Náchod pořádá v házenkářské hale na Hamrech na sklonku ledna několik mládežnických turnajů.