Letohrad - Náchod 1:0

Začátek vzhledem k předchozím duelům nečekaně patřil domácím: v 5. min. rozehrál Bíro ze strany přímý kop a na přední tyči Brendl hlavou otevřel, a jak se později ukázalo i uzavřel gólový účet.

Poté se Letohrad přesídlil před Kobosovu branku, střelecký pokus přišel ve 23.minutě. Vanišův trestňák vystrašil soupeře, míč letěl těsně nad branku. Hosté se předvedli až krátce před přestávkou, když agilní Petr uplatnil rychlost a po faulu se kopala standardka. Nejman z nevinné střely trefil z boku tyč.
Druhé dějství hosté začali tvrději a začaly jim přibývat nejen šance, ale i žluté karty. Největší příležitost měl v 64. min. Nejman.

Postup ke svatyni mu byl umožněn nepochopitelnou zradou v komunikaci zadáků a najednou se před ním otevřela volná cesta k bráně, střela rozezvučela pravou tyč a fanouškům na tribuně spadl kámen ze srdce.

Branka: 5. Brendl. Rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (83. Nejman). Diváci: 550. Poločas: 1:0. FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Strasmeier, Vaniš, Macháček (20. Kail) – Stejskal, Kuželka, Bíro (62. Konečný), Nadrchal – Brendl, Semerák. FK Náchod: Kobos – Nejman, Hubka, Škoda, Gross – Vít, Srkal (80. Pohl), Petr (70. Sedláček), Vondráček – Šorfa, Malý (46. Šťavík). (hah)

VÝSLEDKY DALŠÍCH ZÁPASŮ:

Dvůr Králové - Hradec B 1:1

Východočeské derby nabídlo dobrou podívanou. Domácí mohli jít do vedení již v úvodu, Otradovský ale v nájezdu branku Hradce přestřelil a také Kilevníkova rána skončila mimo. Po dvou možnostech Dvora se ukázali hosté, jejich tři tutovky ale zmařil vynikající Ulrych. Ani on nemohl stačit na situaci ve 42. minutě. Centrovaný míč těsně před ním tečoval Rezek a hosté si nesli do kabin vedení.
Po přestávce byla hra v režii domácího mužstva, defenziva hostů ale držela pevně. Než přišla 87. minuta. V té chvíli uklouzl na mokrém terénu Němeček a samostatný únik proměnil Dvořákův žolík Klazar. V 90. minutě zachránil Dvoru domácí neporazitelnost dalším skvělým zákrokem Ulrych.

Branky: 87. Klazar – 42. Rezek. Rozhodčí: Vít (Jičín). ŽK: 2:4. Diváci: 300. Poločas: 0:1. TJ Dvůr Králové: Ulrych – Motyčka, Kruliš, Rejl, S. Ježek – Kilevník, D. Novák, Holub, Řežábek (17. Urban, 77. Podolník) – M. Otradovský, Kořínek (80. Klazar). FC Hradec Králové B: Koubek – J. Černý, Němeček, Jandík, Zelený – T. Rezek, Lacina, P. Černý, Veselka – Voltr (83. Kábrt), Hubička. (to)

Jičín - Nový Bydžov 0:1

Utkání dvou celků z konce tabulky začalo opatrně. Oba gólmani, Puš ani Cejnar, si dlouho na míč nesáhli, většina střel mířila vysoko nad. Jičín měl v prvním poločase více ze hry, ale nedokázal zakončit. Po změně stran se začali prosazovat hosté, a v 68. minutě při skrumáži před Pušovou brankou Kazda protlačil míč do sítě. Hrál se zápas, ve kterém převládala bojovnost nad fotbalovostí. Zrodilo se minimum šancí, oba celky spoléhaly hlavně na standardní situace. Čekalo se, které mužstvo vstřelí první gól. To se povedlo Bydžovu, jenž pak zápas zkušeně dovedl do vítězného konce.

Branka: 68. Kazda. Rozhodčí: Šmíd (Jablonec nad Nisou). ŽK: 5:3. ČK: 1:0 (83. Macháček). Diváci: 253. Poločas: 0:0. SK Jičín: Puš – Votrubec, Macháček, Řeháček, Malý – Pavlásek (82. Štěrba), T. Matějka, Gaubmann, Mikolášek – Topič (70. Vích), Vacek (46. Michálek). RMSK Cidlina Nový Bydžov: Cejnar – P. Pilař, J. Matějka, Prokopec, Vaněk – Žalman, Obermajer – Vaníček, Blažej, Langr – Bastin (46. Kazda). (jp)

Nová Paka - Horní Měcholupy 2:1

Úvod utkání patřil Pražanům. V 10. minutě však hosty oslabil Klír, který byl na pokyn asistenta hlavního rozhodčího vyloučen za svoji nedisciplinovanost. Přesilovka Nové Paky nebyla na hřišti vůbec znát, a tak poločas skončil bez gólu.
Z letargie se domácí mužstvo probudilo v 67. minutě, kdy Rozsévač pronikl s míčem do pokutového území soupeře a byl hostujícím obráncem nedovoleným způsobem poslán na trávník. K nařízené penaltě se postavil Banda a nedal šanci brankáři Zajíčkovi zasáhnout. V 89. minutě přešli domácí do brejkové situace, kterou Počta úspěšně zakončil. V závěru se domácí plně nesoustředili na hru, v nastaveném čase střídající Podskuba z bezprostřední blízkosti poslal míč za Ottmarova záda a stanovil konečný výsledek.

Branky: 67. Banda pen., 89. Počta – 90. Podskuba. Rozhodčí: Blaschke (Liberec). ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (11. Klír). Diváci: 150. Poločas: 0:0. 1. FK Nová Paka: Ottmar – Mačí, Kout, Čokina, Jisl – Fišar (78. Melaga), Koza (61. Počta), Filip, Rozsévač – Banda, Bažík.

Trutnov - Velim 0:2

Fotbalisté Trutnova chtěli po sérii špatných výsledků konečně bodovat, proti dobře hrající Velimi to ale nevyšlo. Hosté byli po celé utkání lepším týmem a ve 25. minutě se také po zásluze dostali do vedení. Skóroval Wolf. Velim mohla jít do kabin mnohem spokojenější, její další příležitosti ale vyčapal gólman Šťastný, jenž byl pro hosty velkou překážkou. V 59. minutě odpískal sudí penaltu po pádu Hejny, Jiroušek však s nabídnutou možností nenaložil podle představ hrstky diváků. Kopl ji doprostřed branky a brankáři Svobodovi ulehčil práci. Trest pro domácí přišel v minutě poslední. Prosadil se kapitán Vajgl a rozhodl o zasloužených třech bodech pro hosty. Ti mohli vyhrát vyšším rozdílem, ale Šťastný se překonával i po přestávce.

Branky: 25. Wolf, 90. Vajgl. Rozhodčí: Novotný (Hradec Králové). ŽK: 0:2. Diváci: 150. Poločas: 0:1. FK Trutnov: Šťastný – Groer, Makovský, Kozák (83. Musil), Kulhánek – Kamitz (75. Přívratský), Kuneš, Marks, Jiroušek – Holubec, Hejna. (to)

Začátek vzhledem k předchozím duelům nečekaně patřil domácím: v 5. min. rozehrál Bíro ze strany přímý kop a na přední tyči Brendl hlavou otevřel, a jak se později ukázalo i uzavřel gólový účet. Poté se Letohrad přesídlil před Kobosovu branku, střelecký pokus přišel ve 23.minutě. Vanišův trestňák vystrašil soupeře, míč letěl těsně nad branku. Hosté se předvedli až krátce před přestávkou, když agilní Petr uplatnil rychlost a po faulu se kopala standardka. Nejman z nevinné střely trefil z boku tyč.
Druhé dějství hosté začali tvrději a začaly jim přibývat nejen šance, ale i žluté karty. Největší příležitost měl v 64. min. Nejman. Postup ke svatyni mu byl umožněn nepochopitelnou zradou v komunikaci zadáků a najednou se před ním otevřela volná cesta k bráně, střela rozezvučela pravou tyč a fanouškům na tribuně spadl kámen ze srdce.

Branka: 5. Brendl. Rozhodčí: Janíček (Dešná u Dačic). ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (83. Nejman). Diváci: 550. Poločas: 1:0. FK OEZ Letohrad: Kykal – Moník, Strasmeier, Vaniš, Macháček (20. Kail) – Stejskal, Kuželka, Bíro (62. Konečný), Nadrchal – Brendl, Semerák. FK Náchod: Kobos – Nejman, Hubka, Škoda, Gross – Vít, Srkal (80. Pohl), Petr (70. Sedláček), Vondráček – Šorfa, Malý (46. Šťavík). (hah)

Chrudim - Slovan Pardubice 6:1

První půlhodina podobnému výsledku nenasvědčovala, spíše hrozili hosté. Žák mířil z dobré pozice vedle a pak dvakrát zmařil brankář Mrázek šance Felcmana. Jenže ve 34. minutě fauloval Kopřiva Váchu a sám faulovaný dal z penalty na 1:0. Definitivní zlom přinesly góly Luptovského a R. Holuba.
Myšlenky pardubických hráčů na možný obrat ve druhé půli jim v 50. minutě „rozmluvil“ Vácha, který zúročil centr R. Holuba, a po hodině hry završil svůj hattrick po sólu na 5:0. Za čtyři minuty vstřelil Kopřiva čestný gól Slovanu, ale poslední slovo patřilo v 75. minutě Vágnerovi.

Branky: 34. z pen., 50. a 61. Vácha, 39. Luptovský, 43. R. Holub, 75. Vágner – 64. Kopřiva. Rozhodčí: Řezáč (Písek), bez karet. Diváci: 180. Poločas: 3:0. AFK Chrudim: Mrázek – Luptovský, Linhart, Radouš, Adámek – Malinský, Vladyka (79. M. Holub), Vodrážka, Vágner – R. Holub (65. Klíma), Vácha (76. Kopecký). FK Slovan Pardubice: Hrdina – Žák, Kopřiva, Adam, Jakub Kovařík – Hála (68. Šmeral), Hundák (46. Konečný), Daněk (77. Chvála), Jan Kovařík – Slováček, Felcman. (pn)

Semily - Ústí n. O. 1:0

Utkání se odehrávalo za stálého deště, ale na dobrém až výborném terénu. V průběhu prvního poločasu se za mírné převahy Ústí hrál hodně běhavý fotbal, ale nepřesné přihrávky charakterizovala obě mužstva. Největší šanci pro Ústí nad Orlicí měl ve 35. minutě Zdeněk Dostál, když kopal přímý kop z hranice šestnáctky, což je v jeho podání vyložená šance. Tentokrát to kopl sice dobře přes zeď, ale těsně vedle. Podobný scénář měla i druhá půle. Změna přišla až v 82. minutě po přímém kopu Ústí, obrana Semil šanci hostí odvrátila a semilští hráči se dostali do rychlého protiútoku, který zakončil Brett – 1:0. Ústí se poté snažilo o vyrovnání, ale svěřencům Jiřího Saňáka se nepodařilo proměnit žádnou ze svých příležitostí. Semily si tak připsaly tři body.

Branka: 82. Brett. Rozhodčí: Haleš (Hradec Králové). ŽK: 3:1. Diváci: 180. Poločas: 0:0. Jiskra Ústí nad Orlicí: Toman – Tomášek (84. R. Ráb), Borek, David, Roupec – Pászto, Vaňous, Roušar, Javůrek – Kukla (46. Stejskal, 89. Falta), Z. Dostál. (hah)