Předkolo fotbalového Poháru České pošty se týkalo i dvou regionálních zástupců, kteří se postavili proti sobě.

Překvapení se ale nakonec u východočeského moře nekonalo. Domácí fotbalisté České Skalice, účastník krajského přeboru, prohráli s divizním Náchodem 0:4.

TJ Jiskra Česká Skalice FK Náchod 0:4 (0:2).První branky v pohárovém utkání se na skalické poměry početná divácká kulisa (250) dočkala už po deseti minutách, když se za velkým vápnem uvolnil náchodský štírek Simon a zamířil přesně k tyči. To bylo přesně to, co favorit potřeboval. Navíc se o pět minut později snesl přesný pas snesl k levačce Petra, který poslal favorita do dvougólového vedení 0:2. Hosté poté výrazně zvolnili a mohli za to pykat. Z dvou tvrdých direktů se mohli domácí otřepat ve 36. minutě, když se ve vápně uvolnil Sedláček, bývalý hráč Náchoda ale branku Baláže přestřelil. Další šanci měla domácí Jiskra po závaru tři minuty před přestávkou, ale branku nevstřelila. Těsně před odchodem do kabin mohli naopak hosté své vedení ještě zvýraznit, domácí brankář Čejchan byl ale proti.

Vstup do druhého poločasu měli opět lepší hosté, v 58. minutě ale Náchodští z rychlého protiútoku zakončili jen nad branku. O deset minut později to byli znovu hosté z Náchoda, kteří zahrozili, ale znovu jen mimo tyče. Blízko snížení byl vzápětí na druhé straně českoskalický Chmelík, jehož pokus se odrazil od tyče. Snaha domácích neslavila úspěch ani v 70. minutě, když z voleje pálil další ex-náchodský hráč, Belák. Jak se využívají šance ukázal o tři minuty později na druhé straně Punar, toho našla přesná křížná přihrávka a bylo to 0:3. Poslední branku zápasu vstřelil po pěkné kombinační akci hostující Srkal a v 86. minutě uzavřel skóre zápasu na konečných 0:4.

Vítěz zápasu, tedy Náchod, si v 1. kole Poháru České pošty zahraje proti druholigovému FK Pardubice. Zápas má výkop již tuto neděli v 17 hodin na náchodském stadionu v Bělovsi. Ještě předtím čeká náchodské fotbalisty další herní test, který je naplánován na zítřejší podvečer. Od 18 hodin se svěřenci Jiřího Kuneše představí v Trutnově.

(mr, vv)