Divizní Náchod zahájil přípravu vítězstvím

Náchod – První utkání zimní přípravné fáze mají za sebou divizní fotbalisté Náchoda. Ti si ke svému prvnímu hernímu testu roku 2014 zajeli do Hradce Králové, kde se utkali s tamním týmem U19.

21.1.2014

PATRIK SIMON (v tmavém) se na nedělním dvoubrankovém vítězství podílel jednou trefou.Foto: Zdeněk Majer

FC Hradec Králové U19 – FK Náchod 0:2 (0:1). Utkání se hrálo v Orlické kotlině na nově zrekonstruovaném areálu Slavie. Mladí domácí hráči byli velmi nepříjemným a  hodně běhavým soupeřem.
Už od začátku se hrálo ve velmi svižném tempu. Na první trefu se čekalo do 26. min., kdy po pravé straně utekl domácímu obránci Plšek, od brankové čáry poslal střílený centr, který Malý „pustil" na zcela volného Bricha, jenž nedal domácímu gólmanovi žádnou šanci –  0:1. Ve zbytku první půle se hra odehrávala mezi oběma vápny bez šancí na jedné či druhé straně.
Do druhého poločasu lépe vstoupili hostující hráči, kteří využili počáteční nekoncentrovanosti domácích mladíků. Na středu domácí poloviny Bohuslav vypíchl míč domácím a přihrál do vyložené šance Simonovi, který míč bezpečně uklidil do protipohybu hradeckého brankáře – 0:2. Poté se opět hra vyrovnala, ale poslední dvacetiminutovka patřila domácím, kteří Náchodu zle zatápěli. Hosté nakonec nulu ubránili i díky skvělým  zákrokům Baláže či nepřesnému zakončení.
Radovan Hromádko, trenér Náchoda: „Do utkání jsme vstoupili z plné přípravy. U všech zúčastněných hráčů jsem viděl nasazení, se kterým můžu být spokojen. V této fázi mi ale nejde o kvalitu. Každý hráč odehrál minimálně 45 minut. V následujících dnech již bude pro kluky příprava asi zajímavější, protože se bude odehrávat na hřišti a s míčem."
Sestava Náchoda: Baláž –  Rompotl, Kábrt, Vrabec, Martínek, Moravec, Hubka – Bohuslav, Malý, Vejprava, Petr, Srkal, Plachetka, Brich, Vlček, Plšek, Simon, Biederman. (dop)

21.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

Nahodil Náchod konečně motory?

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.