Do pohárového semifinále se podívá šťastnější Kostelec

Náchodsko – Čtvrtfinálovými zápasy pokračoval ve středečním odpoledni Pohár Krajského fotbalového svazu.

25.4.2014

FOTBALISTÉ Červeného Kostelce (v pruhovaném) postupu do pohárového semifinále. Tam se kromě nich ještě dostaly týmy Olympia Hradec, Slavia Hradec a RMSK Nový Bydžov.Foto: Václav Mlejnek

V prestižním okresním derby na sebe narazila mužstva Jaroměře a Červeného Kostelce. Z vítězství a postupu mezi čtyři nejlepší se nakonec radovali hráči z Červeného Kostelce.

Jaroměř – Červený Kostelec 1:4 (0:2). Jaroměř začala utkání velmi aktivně a od začátku hosty přehrávala. V 10. min. pláchl napravo Škoda, předložil ideálně na malé vápno Exnarovi, ten však levou nohou ze dvou metrů přestřelil úplně prázdnou branku hostů. O tři minuty později obešel na pravé straně Škoda kosteleckého obránce a postupoval sám na branku. Jeho střela však mířila pouze do brankáře, který ji vytěsnil nad branku. V 15. min. měl samostatný nájezd výborně hrající Škoda, ale opět nedal, když tentokrát střílel nad branku. Hosté se dostali k brance domácích poprvé v 19. min. a hned z toho byl gól. Na přetažený roh si na zadní tyči počíhal nikým nehlídaný ostrostřelec Vít a hlavou skóroval – 0:1. Jaroměř se opět pustila do útočení a hosty herně přehrávala. Ve 43. min. se nezaviněně při odkopu zranil gólman Ondráček a do branky musel věkem ještě mladší dorostenec Filip Krám. Pár vteřin před koncem první části zahrával hostující Havlíček trestný kop z poloviny hřiště a nikým nehlídaný Vejman ve vápně domácích přehodil hlavou mladého jaroměřského brankáře a Kostelec vedl 2:0.
Druhý poločas začal opět tlakem domácích, ovšem bez výraznější šance. V 53. min. vyrazil tvrdou střelu Hundáka výborně Krám. V 71. min. nacentroval zleva hostující Gross a kanonýr Vít se prosadil znovu hlavou – 0:3. Hned minutu nato pláchl nalevo kostelecký Lukáš Hlava a jeho ne příliš prudký centr propadl Krámovi mezi rukavicemi do branky – 0:4. V 77. min. trefil odražený míč ve vápně hostí dobře Škoda a angličanem vstřelil alespoň čestný a zasloužený gól domácích – 1:4. Pět minut před koncem řádné hrací doby  měli ještě jednu velikou šanci hosté, když se po brejku neprosadil před prázdnou brankou Vít, který tak po přihrávce Hlavy odmítl hattrick.
Miloš Exnar, trenér Jaroměře: „I přes naprostou herní převahu jsme místo vedení 3:0 prohrávali do poločasu o dva góly. Soupeř nás potrestal ze standardních situací. Házenou jsme ve druhé půli nezvládli, fotbal se hraje na góly."
Robert Hanuš, trenér Červeného Kostelce: „Na utkání jsem nebyl, ale co jsem od kluků slyšel, tak Jaroměř hrála a my jsme dávali góly. V každém případě jsme ale rádi, že jsme se dostali mezi čtyři nejlepší."
Fakta – branky: 77. Škoda – 19. a 70. Vít, 45. Vejman, 72. Hlava. Rozhodčí: Svoboda – Bačo, Slavíček. ŽK: 2:1. Diváci: 85. Sestavy – Jaroměř: Ondráček (43. Krám) – Emlar, Hrobský, A. Horák, Čenovský – Michálek – Škoda, Holub, Svoboda (73. Častvaj), Exnar (77. Ameti) – Vít (46. Böhm). Červený Kostelec: Švejdar – Bárta, Havlíček, Koval, Gross – Hundák (82. Rudolf), Vlček, Petrů, L. Hlava – Vít, Vejman (66. Fireš). (jl, mr)

25.4.2014 VSTUP DO DISKUSE

Jičín - Hronov
17

V derby padaly góly jen ve druhé třetině, Nové Město pálilo ostrými

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Právě jsme se narodili - říjen 2017

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v říjnu roku 2017. Šťastným rodičům gratulujeme.

Velké Poříčí i Provodov to měly o fous

Náchodsko - Stoprocentní byl ve víkendovém kole fotbalové I. B třídy regionální trojlístek.

Česká Skalice - Letošní ročník Slavnosti stromů ve Vile Čerych v České Skalici se opravdu vydařil.

Náchodsko - Fotbalisté Náchoda nebudou na třetí říjnový víkend vzpomínat v dobrém.