Doma naplno bodoval jen mladší dorost

Náchodsko - Divizní fotbalová mládež FK Náchod-Deštné má za sebou další mistrovské kolo, které odehrála v domácím prostředí.

30.4.2009

Náchodský starší dorostenec Matěj Tolda (v červeném) právě střílí vedoucí gól Náchoda. Foto: Zdeněk Majer

Starší žáci:

FK Náchod-Deštné – RMSK Cidlina Nový Bydžov 1:2 (0:0). Přes šance na obou stranách první půle gól nepřinesla. Druhý poločas domácí začali tlakem, ale neuhlídali hráče hostí a ten vstřelil první branku. Domácí pak opět zvýšili tlak a měli množství šancí. Bohužel přišla chyba ve středu hřiště a podruhé domácí inkasovali. V 69. min. Lexman dalekonosnou střelou už jen snížil.

Jaroslav Panenka, trenér Náchoda: „Svůj tým můžu pochválit za kvalitní výkon. Je mrzuté, že stále neproměňujeme šance a netrestáme chyby soupeře brankou. Hosté mají fyzicky vyspělý tým a hlavně uměli potrestat naše hrubé chyby. V tomto zápase jsme měli šancí na několik zápasů. Koncovka je u nás trestuhodná.“

Mladší žáci:

FK Náchod-Deštné – RMSK Cidlina Nový Bydžov 2:2 (0:1). Po úvodních nevyužitých šancích na obou stranách přišla 20. min., ve které domácí nastřelili břevno. Vzápětí na druhé straně šel soupeř z trestného kopu do vedení. Domácí svého protivníka druhý poločas lehce přehrávali a po deseti minutách přišlo i Vlčkovo vyrovnání. Bohužel za chvíli šli hosté po rohu opět do vedení. Tři minuty před koncem utkání ale brankářem vyraženou střelu uklidil do sítě Král – 2:2.

Pavel Holbík, trenér Náchoda: „Celkově lze označit toto utkání za velice kvalitní výkon obou družstev, kde jsme tentokrát byli šťastnějším týmem my. Vzhledem k vývoji utkání je dle mého názoru remíza spravedlivá, i když pro hosty smutná. Z jednotlivců tentokrát není koho vyzvednout, protože všichni hráli na hranici své momentální výkonnosti a nikdo zápas nevypustil.“

Starší dorost:

FK Náchod-Deštné – FK Turnov-Pěnčín 2:2 (1:2). Po třech nevyužitých šancích se domácí dočkali ve 25. min., kdy Tolda získal míč u půlicí čáry, proběhl až do vápna a levačkou skóroval. Jenže místo pojištění výsledku druhým gólem přišly dvě chyby v obraně (35. a 45. min.) a hosté otočili výsledek. Ve druhém poločase měli domácí opět měli více a od 55. min. hráli přesilovku, kterou v 60. min. zužitkoval Výborný, jenž vyrovnal na konečných 2:2.

Mladší dorost:

FK Náchod-Deštné – FK Turnov-Pěnčín 4:1 (1:1). Bohumil Pöpperle, trenér Náchoda: „Ani převaha celý zápas neznamená jasné vítězství. Kombinační hra byla oproti minulému utkání lepší, ale zakončení nás opět zradilo. Ještě štěstí, že ve druhé půli se střelecky dařilo Jardovi Jarošovi a dovedli jsme zápas do vítězného konce.“

30.4.2009 VSTUP DO DISKUSE

Volební komise v broumovském okrsku číslo šest zaznamenala během pátku relativně velkou účast přespolních voličů s volebními průkazy.

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

OKRESNÍ fotbalový výběr Náchoda kategorie U11 vstoupil do nové sezony třetím místem na turnaji ve Rtyni v Podkrkonoší. Výběr U12 odstartoval sezonu vítězstvím na turnaji v Úpici.

Nová sezona začala už také výběrům

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Z Hronova do Náchod se poběží po šedesáté

Náchod, Hronov - Už 60. ročník silničního běhu Hronov – Náchod se uskuteční v sobotu 21. října.