I. LIGA ŽEN

SKK Primátor Náchod – KK Zábřeh 4:4 (3361:3368). Na úvod nasadil Náchod novou posilu Hrdinovou, která je v Náchodě na hostování z Jičína. Hrdinová hned prokázala své kvality, když po 60 hodech vedla nad Wiedermannovou o 45 kuželek. Pak se ale Wiedermannová zlepšila a Hrdinová musela o vítězství bojovat až do konce. Vlčková sice vyhrála nad Keprtovou první dvě dráhy, ale ve druhé polovině zápasu Keprtová vývoj utkání otočila ve svůj prospěch. Po první třetině tak byl stav 1:1 a na kuželky vedl Náchod o 4 kuželky.
Moravcová vyhrála nad Ollingerovou první dráhu o 11 kuželek. Na dalších drahách Moravcová remizovala a prohrála o 8 kuželek. O vítězství Moravcové pak definitivně rozhodla poslední dráha. Adamů si po vítězstvích na prvních dvou drahách vytvořila náskok 7 kuželek. Pak ale prohrála o 17 kuželek a těsným vítězstvím na poslední dráze získala bod, i když v celkovém součtu nakoulela méně. Po dvou třetinách byl stav 3:1 a 11 kuželek pro Náchod.
Do závěrečné části razantně vstoupila hostující Killarová, když na první dráze jasně porazila Kučerovou 170:127. Další dvě dráhy ale vyhrála Kučerová a nebyla daleko od vítězství i na poslední dráze, z bodu za vítězství se ale radovala Killarová. Bezdíčková po prohrané první dráze na dalších třech drahách zvítězila nad Horňákovou a získala tím čtvrtý bod pro Náchod. Celkový součet ale měl Zábřeh o 7 kuželek vyšší, což znamenalo spravedlivou remízu v zápase, který byl velmi vyrovnaný a zajímavý.
Sestavy a výkony Náchod – Zábřeh: Hrdinová 589 – Wiedermannová 565, Vlčková 544 – Keprtová 564, Moravcová 563 – Ollingerová 550, Adamů 551 – Švubová 557, Kučerová 556 – Killarová 592, Bezdíčková 558 – Horňáková 540.
Další výsledky 15. kola: Konstruktiva Praha – Duchcov 5:3, Blansko – Přerov 8:0, Spořice – Zlín 5:3, Jičín – Husovice 3:5, Slavia Praha – Valašské Meziříčí 4,5:3,5.

I. LIGA MUŽI

SKK Primátor Náchod – TJ Třebíč 6:2 (3560:3467). Neumann začal proti Mikoláši ve velkém stylu a po 60 hodech vedl 332:304. Pak se mu ale přestalo dařit a nakonec byl rád, že vydřel těsnou výhru o dvě kuželky. Holý předvedl kvalitní výkon. Na všech čtyřech drahách překonal hranici 150 kuželek, ale na Pevného to tentokrát nestačilo. Holý prohrál 1:3 o 10 kuželek, když oba hráči dosáhli nejlepšího výkonu ve svém družstvu. Všichni čtyři hráči překonali šestistovku. Po první třetině byl stav 1:1 a o 8 kuželek vedl Třebíč.
Od druhé třetiny nabral vývoj zápasu očekávaný směr, i když výkony už nebyly tak kvalitní jako v první třetině. Kovář na všech čtyřech drahách porazil Březnu a nahrál i dostatečný náskok v kuželkách, když také překonal hranici 600 kuželek. Beránek neměl svůj den, ale i jeho slabší výkon stačil na vítězství nad Myškou. Po dvou třetinách vedl Náchod 3:1 o 71 kuželku.
Závěr zápasu přinesl dva vyrovnané souboje. Říha po většinu zápasu s Dobešem prohrával. V závěru se pokoušel otočit zápas ve svůj prospěch, ale na soupeře mu chybělo pět kuželek. Zápas mezi Hetychem a Nestrojilem byl velmi vyrovnaný. Rozdíl mezi oběma soupeři byl stále jen několik kuželek. Teprve na poslední dráze Hetych soupeři výrazněji odskočil a jeho výkon se zastavil přesně na čísle 600. Zápas mezi Náchodem a Třebíčí přinesl očekávané vítězství Náchoda a šest šestistovek, z toho čtyři na náchodské straně.
Sestavy a výkony Náchod – Třebíč: Neumann 605 – Mikoláš 603, Holý 619 – Pevný 629, Kovář 604 – Března 548, Beránek 546 – Myška 523, Říha 586 – Dobeš 591, Hetych 600 – Nestrojil 573.
Další výsledky 15. kola: Kolín – MS Brno 6:2, Rokycany – Přerov 7:1, Luhačovice – Kovářská 5:3, Dačice – Husovice 6:2, Slavoj Praha – Valašské Meziříčí 2:6. (dou, mr)