ČESKÁ LIGA U19

Benešov – Náchod 2:1 (0:1). „Ve velmi těžkém utkání jsme odehráli dobré pasáže, ale bohužel i pasáže, které k naší hře nepatří. Odehráli jsme dobrých třicet minut, šli do vedení, ale zbytek poločasu to od nás nemělo s fotbalem nic společného. Druhý poločas začal v duchu prvního, takže naše hra nebyla dobrá. Hráli jsme vysoké míče, které na domácí neplatily. Od 70. minuty jsme zlepšili kombinaci a přišly i šance. Oba týmy chtěly vyhrát, domácí ale byli v závěru šťastnější," vrací se k utkání asistent hostujícího trenéra.

Branka Náchoda: P. Panenka.

Sestava Náchoda: Vik – P. Panenka, Schärfer, Runkas, Rorbach – Chládek, Havlena, Pípek, Hanel – Klečák, Říha. Střídali: M. Panenka, Král, Hladík, Vlček.

Další výsledky 19. kola: Ústí nad Labem – Dukla Praha 3:1, Motorlet Praha – Doubravka 2:1, Písek – Olympia HK 2:1, Varnsdorf – Táborsko 5:2, Chrudim – Sokolov 4:1, Kolín – Most 1:4, Admira Praha – Viktoria Žižkov 1:2 na pen., Slavia Praha B – Kladno 4:1.

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR

Dvůr Králové nad Labem – Nové Město nad Metují (hráno na UMT v Novém Městě) 0:2 (0:0). „Prvních dvacet minut jsme předváděli neurovnanou hru s množstvím lehkomyslných ztrát míče bez delších kombinací. Soupeř měl více ze hry, naši branku však neohrozil. Postupně jsme přebrali iniciativu a vytvořili si několik slibných příležitostí, koncovka však dnes byla žalostná, musím ovšem vyzdvihnout kvalitní výkon gólmana soupeře, který několika skvělými zákroky svůj tým podržel. Po přestávce byl obraz stejný, střeleckou smůlu prolomil až Dan Borůvka. V závěru Dvorští zvýšili aktivitu ve snaze o vyrovnání, po jednom rohovém kopu však zapomněli na zadní vrátka a vrhli všechny hráče do útoku. Odražený míč se dostal opět k Borůvkovi a ten sólem z vlastní poloviny předvedl svým ofenzivním spoluhráčům, jak má vypadat zakončení akce. Nejen kvůli oběma brankám, ale hlavně za výkon předvedený po přestávce si Dan zaslouží pochvalu, dík také patří většině hráčů za obětavost a nasazení. Mrzí mě, že nemohu napsat „všem hráčům", nebylo by to vůči ostatním spravedlivé. Samozřejmě také děkuji hráčům mladšího dorostu za výpomoc a obětavý výkon," vrací se k utkání novoměstský trenér Miloš Killar.

Branky: Dan Borůvka 2.

Sestava N. Města: Holý – Nymsa (60. T. Tulej), Lukášek, Junek, Škoda – Borůvka, Valášek – Pokorný, Tuček, Hanzl – Cohorna.

Litomyšl – Náchod B 4:4 (3:0), na penalty 1:4. „Na malém hřišti jsme prospali první poločas, když nás domácí přehráli důrazem a rychlými brejky. My jsme se s tím nedokázali vyrovnat, hráli jsme bez pohybu a bojovnosti. Po prostřídání jsme hned v úvodu druhé půle inkasovali čtvrtý gól, ale od té doby jsme byli pány na hřišti a ztracený zápas dotáhli do remízy a vítězných penalt. První poločas nás vrátil na zem a ukázal nám, že bez řádného přístupu k zápasu to nejde," ví Martin Šnajdr, asistent náchodského trenéra.

Branky Náchoda: 62. a 82. Pavlíček, 48. Vítek, 67. M. Panenka.

Sestava Náchoda: Hladík – Volf, Berger (46. Smrček), Donát (73. Růžička), Macek (46. Prokop) – Němec, Zelman – Vítek, M. Panenka, Jahoda (46. Bogusz) – Urban (46. Pavlíček).

Další výsledky 17. kola: Lanškroun – RMSK Cidlina 1:3, Třebeš – Letohrad 0:3, Trutnov – Česká Třebová 7:0, Hlinsko – Olympia HK B odloženo, Hořice – Vysoké Mýto odloženo, Svitavy – Pardubice B odloženo. (jp, dop, mr)

16. Dvůr Králové 16 0 16 0 0 3:157 0
Pozn.: Za počtem zápasů jsou vítězství v normální hrací době, pak porážky v normální hrací době, vítězství v penaltách a porážky v penaltách.

NÁCHODSKÝ B-dorost (v oranžovém) prohrával v Litomyšli už 0:4, nakonec ale zápas otočil a vyhrál po penaltovém rozstřelu.